רוצים לשנות מקצוע? איזה תחום מתאים לכם?

ייתכן שאתם מרגישים שאתם עובדים בצורה אוטומטית, ושום דבר כבר לא מסקרן או מעניין אתכם בעבודה. או אולי תנאי החיים שלכם השתנו - עברתם דירה, הרחבתם את המשפחה, או להיפך – הילדים פרחו מהקן. וזה הרגע לשקול שינוי.

אם אתם מחפשים מקצוע אחר, שיתאים לסגנון החיים הנוכחי שלכם, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. רבים מחליטים לבצע הסבה מקצועית, לפעמים יותר מפעם אחת, ומבססים לעצמם קריירה חדשה.
כיום, בעידן החדשנות הטכנולוגית וההזדמנויות הגלובליות, אפשר לעבוד מרחוק, והאפשרויות להסבה מקצועית רבות ומגוונות.
אבל איך תדעו מה המקצוע הנכון עבורכם בשלב זה? איך לבחור את הצעד הבא בקריירה? וכיצד למצוא את המוטיבציה לעשות זאת בתנאים שיאפשרו לכם לעבור בהדרגה לעולם תעסוקתי חדש? לפניכם כמה מהלכים שיעזרו לכם לגלות מה מתאים לכם.

איך תגלו את היכולות הטבעיות שלכם?


זִכרו, ייתכן שמה שהתאים לכם בעבר לא בהכרח מתאים לכם כיום. פעם אולי העדפתם לעבוד בשטח או בשירות לקוחות, וגם הייתה לכם הסבלנות לכך, אך כיום אתם מעדיפים להתמקד בעבודה עצמאית מול מחשב. בכל כיוון שתבחרו, חִשבו באילו תכונות ניחנתם, למשל, יחסי אנוש מצוינים, יכולת למידה מהירה, ניתוח אנליטי מצוין, חשיבה יצירתית, או אוריינטציה טכנולוגית. תוכלו גם לשאול אנשים שעבדו אתכם בעבר או עובדים אתכם כיום, מה לדעתם הכישורים הבולטים שלכם. זה יעזור לכם להבין איזה כיוון יתאים לכם.

מה מעניין אתכם לעשות בחיים?


חִשבו גם אילו תחומים מעניינים אתכם, ומה מושך אתכם בתחום המקצועי – עבודה עם מספרים, עיסוק בתחום הבריאות, נושאים לוגיסטיים. חשוב לא פחות, באיזו מתכונת תרצו לעבוד - עבודה במשמרות, עבודה במרכזים רפואיים או בקליניקות בתפקידי מזכירות רפואית, אולי עבודה עצמאית בשטח, למשל כחוקרים פרטיים.
בִּדקו אילו מקצועות הם מבוקשים כיום. גם זה יסייע להכווין אתכם. שימו לב למקצועות כמו הנהלת חשבונות, יצוא ויבוא בסחר בינלאומי, ניהול מלאי רכש - שתמיד נדרשים בשוק.

כיצד תדעו אם אתם מועמדים להסבה מקצועית לתפקידים הרלבנטיים?


לאחר שמסתמן הכיוון המקצועי הרצוי לכם, זה השלב לברר מה נדרש מכם כדי שתוכלו ללמוד את התחום המקצועי החדש ולעבוד בו. שימו לב, יש הבדל משמעותי בין תפקידים ומקצועות שלקראתם יש ללמוד תקופה ממושכת ודרוש ניסיון רב, לבין תפקידים שניתן לאייש לאחר לימודי תעודה ממוקדים וקצרי-טווח ללא רקע השכלתי או מקצועי קודם.

איך לבחור היכן ללמוד להסבה מקצועית


למקום בו תלמדו יש חשיבות מכרעת – הוא יקבע רבות איזו הכשרה תרכשו, ועד כמה היא תסייע לכם במקצוע החדש. רצוי ללמוד במוסד לימודים בעל מוניטין טובים בתחומו, שתוכנית הלימודים בו משלבת תיאוריה ומעשה, ומלמדים בו מרצים בולטים באותו תחום מקצועי.
בררו האם הלימודים הם בכיתות, באמצעות זום, או אולי בשילוב של השניים, וכן איזו תעודה תקבלו בסיום הקורס אם תעמדו בכל הדרישות.
שימו לב, ישנם קורסים מקצועיים בפיקוח משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים (משרד הכלכלה), ולכן מסלול הלימודים בהם נבנה מראש כך שהלומדים יקבלו בסוף הקורס תעודה מקצועית ממשלתית. בחרו מסלול לימודים במסגרת המרכז להכשרה מקצועית של לימודי החוץ - האוניברסיטה הפתוחה, ותיהנו מגג אקדמי שבו מלמדים טובי המרצים בשורה של קורסים מקצועיים באיכות גבוהה, ומליווי שוטף של יועץ מקצועי בכל תוכנית בה תבחרו ללמוד. בסיום הלימודים תקבלו תעודת הסמכה מכובדת.

איך עוברים לתוכנית פעולה?


חשוב לא פחות, נסו לגבש לעצמכם את המסלול הנכון עבורכם בדרך להסבה המקצועית. למשל, ייתכן שבתחילת הדרך תמשיכו לעבוד במקום העבודה הנוכחי ותלמדו במקביל, ועם קבלת התעודה תחפשו עבודה בתחום החדש.

אל תישארו מאחור! קחו את עצמכם לשלב הבא בקריירה באמצעות הסבה מקצועית שתעניק לכם כוחות מחודשים לקראת עתיד מקצועי חדש!

 
למידע נוסף מלא/י פרטיך
ונציג יחזור אליך בהקדם
אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים
למידע נוסף מלא/י פרטיך
ונציג יחזור אליך בהקדם
אני מסכים/ה לקבל מידע, עדכונים ודבר פרסומת מהאוניברסיטה הפתוחה בדוא"ל ו/או מסרונים
דף הבית
לצור קשר דרך טלפון
השארת פרטים