באך והאמנויות - סמ' ב'גאונות פוגשת יופי

באך היה לא רק גדול המלחינים בכל הזמנים, הוא גם איחד את המופשט עם היופי. בסדרה זו ייפגשו יצירות המופת החשובות שלו עם עולם האמנות, הספרות, התיאטרון והקולנוע. לצד הסבריו של גיל שוחט יופיעו מיטב היוצרים והמבצעים בישראל.
תכנית הקורס - סמסטר ב
"אלי, למה עזבתי?" / הפאסיונים והקנטטות של באך היצירות הליתורגיות רחבות-ההיקף ביותר של באך: הפסיון לפי מתי והפסיון לפי יוחנן. נאזין להן, ננתח אותן, ונשמע ביצוע של אריות.

אמנית אורחת: ענבר ליבנה

באך וליאונרדו דה-וינצ'י / במפגש זה נעסוק בפרופורציה, בהרמוניה ובמתמטיקה בראי האסתטיקה. יוקרנו על מסך יצירות אמנות מהחשובות בכל הזמנים, מלאונרדו דה וינצ׳י ועד מאוריץ קורנליס אשר. יבוצעו השאקון לכינור סולו מתוך פרטיטה מס׳ 2 מאת באך, כן סונטה לכינור וצ׳מבלו.

אמן אורח: ניתאי צורי, כינור

באך ואיינשטיין / מסרט הקולנוע "שתיקת הכבשים" ועד איינשטיין: שיחה על הקשר בין פיתוח הנושאים המוסיקליים של באך לבין תורת היחסות. תבוצע במלואה היצירה וריאציות גולדברג.

אמן אורח: עדן לורנצן

המיסה, הרקוויאם והתשיעית / המיסה בסי מינור מאת באך פוגשת את הרקוויאם מאת מוצרט ואת הסימפוניה התשיעית מאת בטהובן. ביצועי מופת של היצירות האורטוריות יוקרנו ויוסברו.​
רוקדים באך / זרקור על באך כפורץ הדרך של סוויטות המחול בתקופתו באמצעות ביצוע מלא, בלוויית הסבר, של הפרטיטה מס' 6.​
באך במוזיאון הלובר / בקונצרט זה נפגיש את באך עם גדול המוסיקאים האימפרסיוניסטים הצרפתים, קלוד דביסי, ועם ממשיך דרכו, פרנסיס פולנק. יבוצעו פרקים מהסוויטה התזמורתית השנייה לחליל ותזמורת, סונטה לחליל ופסנתר מאת פולנק, והסוויטה ברגמסק מאת דביסי.

אמן אורח: בועז מאירוביץ׳, חליל

פולחן האביב של יוהאן / סטרווינסקי ושוסטקוביץ', כל אחד בדרכו, הושפעו מהמוסיקה של באך. במפגש זה נחבר בין הסונטה הראשונה לוויולה דה גמבה וצ'מבלו של באך, לבין הסונטה לוויולה ופסנתר מאת שוסטקוביץ'.

אמן אורח: צבי כרמלי, ויולה​

פורגי ובאך / אמני הג'ז במאה ה 20- קיבלו השראה מהמוסיקה של באך. במפגש נדון בפסנתר המשווה של באך, וכן בהרמוניות של גרשווין, בשירים של לואי ארמסטרונג, ובמוסיקה של ז'אק לוסייה והסווינגלס סינגרס. יבוצעו הרפסודיה בנוסח בלו של גרשווין, ואילתורים לפסנתר על יצירותיו של באך.

אמן אורח: גיא מינטוס, פסנתר​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

הנחיה מקוונת,הנחייה מקוונת למידה מהבית / מפה
8 מפגשים:ימי שני, 17:30-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 630 ₪
תלמיד ותיק 5% - 595 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 595 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 595 ₪

מועדי המפגשים

2021:
1 מרץ, 15 מרץ, 5 אפריל, 19 אפריל, 3 מאי, 24 מאי, 7 יוני, 21 יוני