מועדון קריאה יצירות מופת סיפרותיות

קובי מידן איש תקשורת ומתרגם
על יצירות המופת האלמותיות בנות זמננו וקדומות יותר, ועל המעבר של הטקסט הכתוב למדיומים אחרים של יצירה. קובי מידן, בסגנונו הייחודי והאישי, על היצירות המרכיבות את פס הקול של חיינו.
תכנית הקורס
נחום גוטמן ותל אביב הקטנה / באמצעות סיפוריו וציוריו של גוטמן מגיעים אלינו הרגעים הקטנים, האנושיים, ואף הרי הגורל, של העיר העברית הראשונה. ציוריו הנפלאים של גוטמן ילוו את הקריאה בסיפוריו, וגם לאריק איינשטיין יהיה מה לומר.
נתן אלתרמן – "שירי חגיגת קיץ" / אלתרמן המאוחר, המבוגר, חוגג את המראות והדמויות של עירו האהובה. זו יצירתו הצבעונית והתוססת ביותר.
ארנסט המינגוויי ושלגי הקילימנג'רו / המינגוויי היה חתן פרס נובל, עיתונאי שסיקר בין היתר את מלחמת האזרחים בספרד, ואחת הדמויות הנערצות והמשפיעות בספרות המאה ה 20 - . סגנונו הספרותי – מצומצם, קולנועי - מתמקד בפעולותיהם של הגיבורים, ולא בעולמם הנפשי. נמחיש זאת באמצעות סיפור שנחשב לאחת מפסגות יצירתו.
וולט וויטמן / אבי השירה האמריקאית שירת כ"אחות רחמניה" במלחמת האזרחים והדהים את האומה בספר שירים חדשני ונועז. השערוריה שהתחוללה גרמה להחרמת הספר בכמה מדינות שלא הסכימו ל"תכנים הלא ראויים".
אלבר קאמי - איך כותבים אסון? / ​"הדבר" והמסר הקיומי והאנושי העולה מן המגיפה.
הקנאה, הקנאה. / "סונטת קרוייצר", סיפורו המופתי של טולסטוי, מספר את סיפורה של קנאה מסוכנת, ומעמיד במרכזו את יצירתו המוסיקלית הגדולה של בטהובן.
לואיס קרול ו"עליסה בארץ הפלאות" – חלק ראשון / מסע מרתק ומצחיק אל העולם המופלא של המתמטיקאי התמהוני, ידידתו הילדה, והחידות הגדולות של אחד הספרים הגדולים שנכתבו.​
לואיס קרול ו"עליסה בארץ הפלאות" – חלק שני / מסע אל העולם המופלא של המתמטיקאי התמהוני, ידידתו הילדה, והחידות הגדולות של אחד הספרים הגדולים שנכתבו אי פעם.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

הנחיה מקוונת,הנחייה מקוונת למידה מהבית / מפה
8 מפגשים:ימי רביעי, 18:00-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 615 ₪
תלמיד ותיק 5% - 580 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 580 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 580 ₪

מועדי המפגשים

2020:
21 אוקטובר, 25 נובמבר
2021:
13 ינואר, 17 פברואר, 17 מרץ, 28 אפריל, 26 מאי, 16 יוני