המוח וההתנהגות האנושית - תל אביב

סדרת מפגשים חדשה שנצא למסע מרתק בהעקבות התפתחות המוח.

בה נכיר את פעילות המוח, איזה אזורי במוח אחראים על הפעולות יומיות שלנו.

תכנית הקורס - סמסטר ב
נעים להכיר! אני המוח שלך! / כיצד אנו מקבלים החלטות? כיצד אוסף המוח מידע ונתונים מהעולם באמצעות החושים? כיצד מתבצעים תהליכי קבלת ההחלטות במוח ומה תפקידם של הרגשות?
לחשוב במילים, לחשוב במספרים / המוח המתמטי והמוח התקשורתי, היכן ממוקמות יכולות אלו במוח האנושי והאם ניתן לשפרן בהתערבות חשמלית? האם לבעלי חיים גם יש כישורי שפה ומתמטיקה?
מוח של רקדנית – מערכת התנועה במוח / מהם איזורי המוח המעורבים ביצירת תנועה מיומנת של ספורטאית או רקדנית? כיצד טיפול באמצעות ריקוד מיטיב עם המוח בגיל השלישי, והאם יש תשובה מדעית לשאלה – מהו ריקוד אטרקטיבי?
המדע של האהבה והזוגיות / מיליוני שירים נכתבו עליה: ה-א-ה-ב-ה. מה קורה במוח כשאנחנו מתאהבים? איך אנחנו בוחרים את האחד/ת? מה בין אהבה למין, והאם אנו בנויים לאהבת נצח?
מוח נשי – מוח גברי, האמנם? / נצא למסע אבולוציוני מרתק בעקבות התפתחות המוח הזכרי והנקבי. נבדוק האם יש הבדלים ביניהם ואם כן, מהם?
זכרון והמוח האנושי / כיצד נוצר זכרון במוח? כמה סוגי זכרונות יש לנו? וכיצד אפשר לזכור טוב יותר? עד כמה אמין הזכרון האוטוביוגרפי שלנו. והאם ניתן להשתיל זכרון של ארוע שלא באמת קרה?
למה לזברות אין אולקוס? / סטרס והמוח האנושי. בהמלך ההרצאה נבין מהי תגובת סטרס ואיך נקטין את הסטרס בחיינו
מוזיקה, מוח, רגש / מה גורם למוזיקה להפוך לכלי רב עוצמה ביצירת מצבי רוח ורגשות? מה גורם לעור הברווז שאנו חשים ברגעי שיא מוזיקליים? כיצד המנגנון המוחי מפענח מוזיקה ומגיב אליה? אלו חומרים מופרשים במוח כשאנו מקשיבים למוזיקה? איך מוזיקה משמשת מפתח לזיכרונות אישיים? והאם מוח של מוזיקאי מקצועי שונה מזה של אדם חסר השכלה מוזיקלית?

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

בית איילה,שד' בן גוריון 13, תל-אביב / מפה
8 מפגשים:ימי ראשון, 09:30-11:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 715 ₪
תלמיד ותיק 5% - 675 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 675 ₪

מועדי המפגשים

2020:
15 מרץ, 29 מרץ, 5 אפריל, 19 אפריל, 26 אפריל, 10 מאי, 17 מאי, 24 מאי