קוקטייל ארץ-ישראלי - יציאה מחיפה

ישראל‭ ‬קטנה‭, ‬אך‭ ‬התרבויות‭, ‬הנופים‭, ‬פינות‭ ‬החמד‭ ‬והסיפורים‭ ‬בה‭ ‬רבים‭ ‬ומגוונים‭.  

בסדרה‭ ‬זו‭ ‬נטעם‭ ‬מעט‭ ‬מהמיגוון‭ ‬העצום‭ ‬שבו‭ ‬התברכה‭ ‬ארצנו‭.‬

תכנית הקורס
שיר אהבה בדווי / מדריך: אמיר מזריב
הטכנולוגיה והקידמה אשר מוצאות את דרכן לכפרי הבדווים בגליל מציבות בפני החברה המסורתית אתגרים לא פשוטים. החלוקה השבטית, הגבולות, מעמד האישה, נקמת הדם, נישואים ופוליגמיה, יציאה ללימודים, מעמדם של הזקנים, ומקומו של השייח בעידן המודרני - שאלות אלו יעמדו במוקד הסיור בגליל התחתון.
קוגל וקיגל - לקראת שבת בירושלים / מדריך: עודד אמיתי
בסיור זה נחווה כל מה שקורה בשכונות החרדיות לקראת כניסת השבת בירושלים. נטעם מהמאכלים, נכיר את האנשים ואת האופי השונה של כל שכונה, נראה את חסידי בעלז במקדשם, וניפגש עם אחד מהרבנים של הזרם הליטאי.
לתשומת לבכם: חובה לבוא לסיור בלבוש צנוע.
קריניצי וכבשני בגני רמת גן / מדריכה: ד"ר מיכל ביטון
זהו סיור בגני רמת גן בעקבות פועלו של צמד מיוחד במינו – ראש עירייה ומעצב גנים, אשר חברו יחדיו ופעלו במשך ארבעה עשורים למימוש משפטו האלמותי של אלתרמן: "נפרוש לך מרבדי גנים". נבקר בגנים ובאתרים הבאים: גן שאול (גן הקופים), גן דוד המלך, גן אברהם, בית קריניצי, גן הר הבנים, והפארק הלאומי רמת גן.
עיר הביון העברית הראשונה / מדריך: אבי משה סגל
נטייל ביפו, בתל אביב וברמת גן, וננסה לבדוק היכן נולדו וצמחו המוסד, השב"כ ואמ"ן. סיכום של הפעילות יתקיים במרכז למורשת המודיעין בגלילות.
בעקבותיו של אלי כהן ברמת הגולן / מדריך: גיל ברנר
נטייל ברמת הגולן בעקבות התחנות שאליהן הגיע המרגל אלי כהן בעת שהיו תחת השלטון הסורי, ונשמע את סיפורו הדרמטי והמרגש, עד סופו הטראגי.
גם אנחנו מגש הכסף / מדריך‭: ‬אוריאל‭ ‬פיינרמן
בסיור זה נשמע את סיפורם של אלפי ניצולי השואה שהשתתפו בקרבות מלחמת העצמאות, ותרמו תרומה אדירה למאמץ המלחמתי. גולת הכותרת של הסיור תהיה בתערוכה המדהימה "גם אנחנו מגש הכסף" שבבית הפלמ"ח.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים