קוקטייל ארץ-ישראלי - יציאה מחיפה

ישראל‭ ‬קטנה‭, ‬אך‭ ‬התרבויות‭, ‬הנופים‭, ‬פינות‭ ‬החמד‭ ‬והסיפורים‭ ‬בה‭ ‬רבים‭ ‬ומגוונים‭.  

בסדרה‭ ‬זו‭ ‬נטעם‭ ‬מעט‭ ‬מהמיגוון‭ ‬העצום‭ ‬שבו‭ ‬התברכה‭ ‬ארצנו‭.‬

תכנית הקורס
אוצרות כחל, סמטאות צפת ומופע כליזמרים / מדריכה: שרה רוטנברג
נתחיל את הסיור בשביל הליכה קצר בתוך מושב כחל, הנקרא "אוצרות כחל". השביל יוביל אותנו לתצפית מיוחדת על נחל עמוד. בדרך ניהנה מפריחת האביב. לאחר מכן נעלה לצפת, אל הסמטאות הציוריות של העיר העתיקה. נגיע אל מרכז הקבלה של ארגון "אסנט", שם נפגוש שני כליזמרים שירגשו אותנו.
"ועכשיו כוחי לאהוב הולך למות" – בעקבות חייו ויצירתו של עמוס עוז / מדריך: יוסי גולדברג
בסיור זה נחזור אל שלהי ימי המנדט וראשית שנות המדינה בירושלים ונפרוש את סיפורן של הדמויות מהרומן "מיכאל שלי" ומסיפור ילדותו של עוז בסיפור "על אהבה וחושך". נבחן האם יש קשר בין הדמויות ובין דמיון למציאות ההיסטורית העירונית. נחזור גם אל "ארצות התן" ונבקר גם בחולדה.
עולמות אחרים ביפו / מדריך: עודד אמיתי
סיור קסום בגנים, הסמטאות והשבילים הנסתרים של יפו. טקסיים ייחודיים, נזירים, אריחים כחולים ושלל מפגשים וסיפורים מרתקים. נבקר באתרים בעיר העתיקה, בנמל, בשכונת עג'מי, בשכונת הקופטים ובמתחם הרוסי באבו כביר. נגלה גם מטמונים בשוק הפשפשים.
גן עדן בצל הטרור / מדריך: אייל כספי
למרות החשש המתמיד מטילים ומחדירת מחבלים, הפריחה של ישובי עוטף עזה וחבל הבשור מרשימה במיוחד. כדי להבין כיצד ניתן ליישב את הסתירה, ולפצח את סוד קסמו של האזור, נפגש עם תושבים, נראה את המיזמים החדשים, הקהילות הפורחות וים הכלניות. בין האתרים בהם נבקר: נתיב העשרה, אתר החץ השחור, נחל עוז, מועצה אזורית אשכול בארי או נירים וכרם שלום.
אדם טבע ונוף בדרום רמת הגולן / מדריך: דודו קצין
בכביש אל חמה המפותל והיפה, נצפה על קניון נהר הירמוך ועל משולש הגבולות. נלך בטיילת מצוקי האון, נראה את הנוף המרהיב של הכנרת וסביבתה. בתל סקי נספר סיפורים מרגשים מקרבות סתיו 1973 . נכיר את כפר האומנים אניעם ונסיים במרכז המבקרים החדש באום–אלקאנטיר.
שתיקת הכבישים – סיפורו של כביש מס' 1 / מדריך: חיליק אברג'יל
כביש מס' 1 הוא אחד הכבישים הסואנים בישראל. בשנים האחרונות השקיעה מדינת ישראל משאבים רבים בעיצובו מחדש. נחזור אל סוף המאה ה– 19 , מאז עיצבו שלטונות שונים את קטע הכביש משער הגיא לירושלים. נתחקה אחרי פרשיות היסטוריות שנקשרו אל הכביש דרך מבט היסטורי ועכשווי לאורכו. נבקר במצפור שער הגיא, הח'אן בשער הגיא, משטרת אבו גוש, קריית יערים וגשר מוצא.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
22 נובמבר, 20 דצמבר
2020:
14 פברואר, 13 מרץ, 27 מרץ, 8 מאי