איתי אנגל
איתי אנגל
חתן פרס סוקולוב, כתב בתכנית התחקירים "עובדה"
איתי אנגל, זוכה פרס סוקולוב לעיתונאות לשנת 2017, הוא הכתב היחד שסיקר כמעט כל סכסוך בעולם ב- 27 השנים האחרונות 
הוא זכה חמש פעמים בפרס ראשון ב'פורום היוצרים הדוקומנטרים' על התיעוד שלו מהמהפכות בעולם הערבי והא מרצה מבוקש בארץ ובעולם.
 
איתי אנגל הוא עיתונאי, משתתף בצוות תוכנית התחקירים "עובדה" המשודרת בשידורי קשת בערוץ 2, ומרצה במסגרת אסכולות על סכסוכים בעולם.

אנגל החל את עבודתו העיתונאית ב-1989 כעורך חדשות החוץ בגלי צה"ל. בצד סיקור אירועי החוץ השוטפים הוא ערך והגיש את מגזין החוץ, שלימים זכה בפרס מפקד גלי צה"ל. ב-1993 עבר לחדשות ערוץ 2, גם שם החל את דרכו כעורך חדשות חוץ. אחרי שנה עבר להכנת כתבות דוקומנטריות עבור "אולפן שישי" של יומן חדשות ערוץ 2. בהמשך עזב את חברת החדשות ועבר לתוכנית "עובדה".
חלק ניכר מעבודתו של אנגל הוקדש לסיקור סכסוכים בינלאומיים. ב-1991 יצא לסקר את המלחמה בקרואטיה. בשנים 1992-1995 נשלח מספר פעמים לבוסניה והרצגובינה, משם העביר דיווחים לגלי צה"ל ולעיתון "הארץ". על עבודתו זו זכה מאוחר יותר בציון לשבח מוועדת פרס סוקולוב. באותן שנים, אחרי התמוטטות ברית המועצות, העביר דיווחים גם מרוסיה, מליטא, מלטביה, מגיאורגיה ומאזרבייג'ן.
ב-1994 נשלח אנגל לרואנדה, לסקר את מלחמת האזרחים שם. ב-1999 סיקר את המלחמה בקוסובו, וב-2000 - את לכידתו של סלובודן מילושביץ' ביוגוסלביה. לאחר הפיגוע במגדלי התאומים בניו יורק בשנת 2001 יצא אנגל לפקיסטן, ולאחר מכן תיעד את המלחמה באפגניסטן.
את מבצע חומת מגן ליווה אנגל ברמאללה, בשכם ובג'נין. בכל אחד מהמוקדים סיקר את האירועים מנקודת המבט של שני הצדדים, הישראלי והפלסטיני. מטעם "עובדה" נשלח אנגל ב-2003 לעיראק, כדי להכין סרט על העידן שלאחר נפילת סדאם חוסיין. ב-2004, בעקבות אסון הצונאמי, יצא אנגל לחבל אצ'ה באינדונזיה, שנפגע בצורה הקשה ביותר. בדצמבר 2005 יצא אנגל שוב לעיראק בשליחות "עובדה", כדי לתעד את ההידרדרות והתוהו ובוהו שהשתלטו על המדינה בשנתיים שקדמו לכך.
בקיץ 2006, בשלהי מלחמת לבנון השנייה, יצא עם גדוד 931 של הנח"ל לפעולה לילית בתוך לבנון. הכתבה שהכין מתארת היתקלות של לוחמי הגדוד עם אנשי חיזבאללה בדרום לבנון. לאחר מכן נסע לרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, וחזר עם סדרת הכתבות "זעקי ארץ אהובה", המתארת בשלושה פרקים את התופת במדינה. בעקבות ההדים שעורר שידור הכתבות אירגן אנגל בעזרת חברים ערב התרמה עבור הפליטים בקונגו, בהשתתפות מיטב האמנים בארץ. הודות לכספים שנאספו במסגרת פרויקט זה התארגנו משלחות סיוע מיוחדות של גניקולוגים ישראלים, אשר יוצאים לשליחות של חודש בג'ונגלים של מזרח קונגו כדי לטפל בנשים שהיו קורבנות אונס במלחמה זו.
 
בשנים האחרונות דיווח אנגל ממוקדי המהפכות בעולם הערבי. הכתבות שלו ממצרים, מתוניסיה ומסוריה זיכו אותו במשך 5 שנים בפרס ראשון בפורום היוצרים הדוקומנטריים של ישראל.

במסגרת הקורס סכסוכים בעולם מרצה איתי אנגל באסכולות זו השנה ה-12.

בשנה האחרונה היה איתי אנגל אחד מ- 18 עיתונאים בעולם שנבחרו למילגת עיתונאים יוקרתית באוניברסיטת מישיגן בארה"ב.​