אופרה – הרבה יותר ממוסיקה

מרב ברק מרצה וחוקרת אופרה
תכנית הקורס - סמסטר ב
"ריגולטו" - ורדי

יצירת המופת של ג'וזפה ורדי על פי המחזה המצונזר "המלך משתעשע" שחיבר ויקטור הוגו. ריגולטו הוא ליצן עצוב שמנסה להגן על בתו מפני העולם המושחת, המכוער והנצלני של הדוכס המפתה.

"לה בוהם" - פוצ'יני

אהבתם הקטנה והעמוקה של רודולפו ומימי ביצירה הרומנטית והריאליסטית ביותר ברפרטואר האופראי. סיפור נוגע ללב על התבגרות, אהבה ואובדן.

תזמורת בחולות

ברוניסלב הוברמן, יליד פולין, היה כנר מחונן שהביא ארצה נגנים יהודים מתזמורות באירופה ערב מלחמת העולם השנייה, והקים את אחת התזמורות הטובות בעולם, התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

"לוצ'יה די למרמור" - דוֹניצֶטי

הבֶּל קאנטו בשיאו. אידאל של מוות מאהבה, רגשות עזים ודרמה גדולה. ומעל הכל, אריית שיגעון אחת בלתי-נשכחת, קיצונית, וירטואוזית, ומלאת קולורטורות (עיטורים קוליים).

"טוסקה" - פוצ'יני

טוסקה היא אחת מגיבורות האופרה הגדולות בכל הזמנים. ביצירה ריאליסטית, פוליטית, מותחת ודרמתית עוסק פוצ'יני בעיר רומא של שנת 1800 הנאנקת תחת השלטון השסוע והאלים. 

"לה טרוויאטה" - ורדי

מארי דיפלסי, הקורטיזנה (יצאנית צמרת) מן המאה ה-19 שמתה בנסיבות טראגיות, התפרסמה בעיקר עקב הנצחתה באופרה זו בדמותה של ויולטה. ההרצאה תעסוק בביצועים שונים, קלאסיים ומודרניים, של האופרה, ובמקור הספרותי הכמעט-ביוגרפי – "הגברת עם הקמליות" מאת אלכסנדר דיומא הבן.

"כרמן" - ביזֶה

האופרה כרמן הייתה בגדר שערורייה כאשר הוצגה לראשונה במאה ה-19 בפאריס, ובכל זאת נעשתה לאופרה המבוצעת בעולם שזכתה לאינספור ביצועים. 

"האי המכושף"

"האי המכושף" הוא הפקה מיוחדת של המטרופוליטן אופרה בניו יורק, בה שובצו  קטעי אופרה מאת מבחר מלחינים מתקופת הבארוק לכדי יצירה אחת, המבוססת על המחזה "הסערה" מאת ויליאם שייקספיר. ​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

הנחיה מקוונת,הנחייה מקוונת למידה מהבית / מפה
8 מפגשים:ימי שני, 09:30-11:00
החל מ-495 / פירוט מחירים
הרשמה מוקדמת עד (04 פברואר 2021)
הרשמה מוקדמת 5% - 520 ₪
הרשמה מוקדמת +ותיק 10% - 495 ₪
הרשמה מוקדמת+ בן זוג 10% - 495 ₪
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 520 ₪

מועדי המפגשים

2021:
15 מרץ, 22 מרץ, 5 אפריל, 12 אפריל, 19 אפריל, 26 אפריל, 3 מאי, 10 מאי