אופרה? הרבה יותר ממוסיקה!

סדרת הרצאות זו חושפת את אמנות האופרה כאמנות רב-תחומית המאגדת בתוכה את האמנויות כולן: ספרות, מוסיקה, תיאטרון, מחול והאמנויות הפלסטיות. ההרצאות מציגות את אמנות האופרה בגובה האוזניים, תוך התייחסות להיבטים של היסטוריה, פוליטיקה, מיגדר ועוד. 
תכנית הקורס - סמסטר ב
"כך עושות כולן" של מוצרט

על אף שהיא פחות מוערכת ופופולרית, יצירתם המשותפת השלישית של מוצרט ודה פונטה (נוסף על "נישואי פיגרו" ו"דון ג'ובני") היא אולי החצופה, המסוגננת והאמיצה ביותר שיצרו יחד. 

"הטרובדור" של ורדי

סאגה עצומת-ממדים, מפסגות היצירה של ורדי, שבמרכזה ארבעה קולות אדירים הנושאים תפקידים מאתגרים, דרמתית וקולית כאחד. פוליטיקה, גזענות, מלחמה ונקמה, ולא דיברנו עוד על אהבה...

"זהב הריין" של ואגנר

טבעת הניבלונג. נימפות, אלים, שדונים, ענקים וגיבורים נאבקים על טבעת שנגזלה מנהר ריין. היכרות עם יצירתו המוסיקלית החדשנית של ואגנר, אשר שינה לתמיד את תפיסת אמנות האופרה.

"נורמה" של בליני

כוח היופי הנשי בדרמת בל קאנטו, מפסגת יצירתו של בליני. רגעיה היפים של האופרה הם אלה שמביעים חברוּת ונאמנוּת בין הכוהנת הגדולה נורמה לאחת מבנות הכת שלה. 

"ההולל" של סטרווינסקי

סדרה של תחריטים מובילה את סטרווינסקי להלחין אופרה צינית, אירונית, משעשעת, ביקורתית ונוגעת ללב, בסגנון מוסיקלי ניאו-קלאסי, השואב השראה מיצירותיו של מוצרט.  

"פלטיאה" של ראמו

האופרה "נולדה" בתקופת הבארוק, תקופה של ראוותנות ועושר בימתי ומוסיקלי. לואי ה-14 חייב לכלול באופרות בצרפת תמונות בלט. ואכן, "פלטיאה" היא אופרת בלט נפלאה בנוסח הגרנדיוזי של הבארוק הצרפתי.  

צ'צ'יליה ברטולי – זמרת יוצאת דופן
ברטולי, זמרת וירטואוזית בעלת קול נדיר וקריירה עצמאית, מקורית ומזהירה, זוכת פרס הגראמי, הופיעה מגיל צעיר בבתי האופרה המובילים באיטליה ובעולם.
"הלנה היפה" של אופנבך

אופנבך שוחט פרות קדושות מהמיתולוגיה הקלאסית בפארסה אשר שמה ללעג את האלים, שליחיהם, המלכים ובני האדם הפשוטים, וכל זאת בעזרת מוסיקה קלילה, קליטה, מענגת וסוחפת.  ​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

בית איילה,שד' בן גוריון 13, תל-אביב / מפה
8 מפגשים:ימי חמישי, 11:30-13:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 690 ₪
תלמיד ותיק 5% - 655 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 655 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 655 ₪

מועדי המפגשים

2022:
10 מרץ, 24 מרץ, 31 מרץ, 7 אפריל, 12 מאי, 19 מאי, 26 מאי, 2 יוני