הסלון הספרותי מפגשים אינטימיים עם הסופרים שכותבינו את חיינו בהנחיית שירי ארצי

אנו זקוקים לסיפורים כדי להביט בעצמנו מבעד למילים. סיפור הוא השתקפות והוא הזדמנות שאין דומה לה לצלול אל עומק נשמתו של האחר ולגלות שם את עצמך.
בסדרה עם סופרים מובילים, נשוחח על השראה והשפעה, על נוף ועל תרבות ועל ביקורת וחברה. נבחן את סיפוריה השונים של הישראליות ונחפש את הסיפור המשותף לכולנו.
תכנית הקורס
נועה ירון / בעברה הייתה שדרנית רדיו עד שחזרה בתשובה והצטרפה לחסידות ברסלב. בספריה פורשת


א.ב. יהושוע / נולד וגדל בירושלים והתגורר רוב חייו הבוגרים בחיפה ,פרופסור אמריטוס החוג לספרות עברית והשוואתית באוניברסיטת חיפה. ניחן ביכולתו לבטא ולהעלות על הכתב את "הלך הרוח" הישראלי העכשוי. זכה במגוון רחב של פרסים ובכללם פרס ביאליק ,פרס ברנר ופרס ישראל בשנת 1995.
אורלי קסטל בלום / ספריה מתנסים בפירוק והרכבה מחדש של נורמות סגנוניות. בשפה מושחזת ובוטה מתווה קסטל-בלום משעולים בספרות העברית אשר שייכים רק לה ובוראת אפשרויות חדשות של כתיבה ושל קריאה
צרויה שלו / אחת הסופרות האהובות על קהל הקוראים הישראלי, בכתיבתה היא מצליחה לפרק מנגנונים נפשיים לרכיביהם העדינים ולהעניק מבט פנימי רגיש ומדויק עד כאב​

דרור משעני / חוקר ספרות, עורך, מתרגם וסופר אשר עיקר יצירתו הוא ספרות בלשית. בסדרת הרומנים הבלשיים שלו מרחיב משעני את
אסף ענברי / ספריו בוחנים בנועזות סגנונית את האופן בו נולדים נרטיבים המעצבים את סיפורנו הלאומי והפרטי. כתיבתו של ענברי על הקיבוץ וחקירתו את האופן בו נבנים אתוסים צבאיים,מעניקה מבט ייחודי על המיתולוגיות הישראליות.


מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

סינמטק חיפה,שד' הנשיא 142- הר כרמל, חיפה / מפה
6 מפגשים:ימי שני, 17:30-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 715 ₪
תלמיד ותיק 5% - 675 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 675 ₪

מועדי המפגשים

2020:
16 מרץ, 30 מרץ, 6 אפריל, 4 מאי, 11 מאי, 6 יולי