הכנסיות היפות בישראלתיאולוגיה, אמנות ואדריכלות

במרכז סדרה זו יעמדו היפים במבני הפולחן הנוצריים בישראל. נבקר בחדרים, בחצרות ובאולמות שאינם פתוחים לקהל הרחב, ונבחן רבדים שונים במכלול הכנסייתי: מתי נבנו הכנסיות? מי בנה אותן? ואיזה מסר הן מבקשות להעביר למאמינים?​
ימי שישי · יציאה בשעה 7:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
תכנית הקורס
בונבוניירות / מדריכה: ד"ר אנסטסיה קשמן
בסיור זה נתוודע לכנסיות פחות מוּכרות בירושלים נשמע על תולדות הכנסיות, על הקהילות המתפללות בהן, ועל יחסיהן עם השכנים. ביניהן: הכנסייה הרומנית ברח' שבטי ישראל, הכנסייה המלכיתית ליד שער יפו, כנסיית סנט פיטר אינגליקנטו בהר ציון, וקאפלת הלנה הארמנית בכנסיית הקבר.
אמא יקרה לי / מדריכה: ד"ר עינת סגל
הכנסיות של נצרת מבטאות את אהבת המאמינים לאמו של ישוע. נבחן את המסורות השונות בנוגע למקום הבשורה שנמסרה למריה, ונעמוד על הבדלי התפיסות התיאולוגיות והאמנותיות בשתי כנסיות הבשורה שבעיר. נסיים בכנסייה ניאו-גותית צרפתית המוקדשת לישוע הנער.
היפים והאמיצים / מדריך: אביב הרצליך
בסיור בלוד וביפו נתוודע לסיפוריהם של הקדושים פטרוס, ניקולאוס, גאורגיוס קוטל הדרקון ואנטוניוס הנזיר התיאולוג – בעת ביקור בכנסיות שנבנו לכבודם.
בשם הצאר / מדריך: האב רומן גולטייב
מבני הדת שבנו הרוסים בירושלים הם מהיפים בעיר. בסיור זה נגלה מה מסתתר מתחת לבצלים של כנסיית מריה מגדלנה, ולכיפות של כנסיית כל הקדושים. ננסה לפתור את השאלות במתחמים הסגורים של הרוזנים, הנסיכים והצארינות.
ברלוצ'י כוכב עליון / מדריכה: איילת אורפז
נערוך ביקור מעמיק בשתיים מהכנסיות שתיכנן האדריכל האיטלקי הנודע אנטוניו ברלוצ'י: כנסיית ההשתנוּת בתבור וכנסיית הר האושר שמעל הכינרת. נלמד על הקשר בין סיפורי הברית החדשה, אדריכלות, תיאולוגיה, פאשיזם והומניסטיקה. נבקר גם בכנסיית דומוס גליליי.
חיפה וכנסיותיה / מדריך: גלי נחום
בסיור זה בחיפה נשמע על סיפורם של הכרמליטים בסטלה מאריס, נלך במסלול בטבע הקושר את מסורת אליהו הנביא לנצרות, נבקר בכנסיות בשכונה הנוצרית ואדי ניסנאס, ונשמע את סיפורם של הארמנים, היוונים קתולים והאנגליקנים, ומתחמיהם בעיר.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
4 נובמבר, 16 דצמבר
2023:
27 ינואר, 10 מרץ, 14 אפריל, 5 מאי