מבטים גליליים

טבע פראי, איכות חיים, נופים מדהימים ופריחות ייחודיות, כל אלה ועוד בחבל ארץ מרשים במיוחד, הגליל. בסדרה זו נגלה נופים מרהיבים, אתרים, קהילות ודמויות. בלב הסדרה יהיו כנרת, הגליל וסביבתו.
 
יציאה בשעה 7:00 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב
תכנית הקורס
ללכת חרש על המים / מדריך: אבי משה סגל
לוחמים חשאיים, חלוצי המודיעין העברי, מסתערבים עזי נפש, לוחם בודד, פרא אציל מככבים באינסוף סיפורים מרתקים, אנקדוטות מצחיקות, סודות עלומים ועלילות מסמרות שיער על שפת ים כנרת: בין מגדל, בקעת גינוסר וקיבוצי האגם.
אמת ואגדה – על נשים היסטוריות בטבריה / מדריך: דודו קצין
נפתח את הסיור בסיפורה ודמותה המופלאה של דונה גרציה נשיא. נמשיך בעקבות האגדה על באר מרים, נפקוד את קברה של רחל אשת רבי עקיבא, וציון קבר האמהות גיבורות ספר בראשית. נבין כיצד מתפתחת מסורת ומעניקה קדושה לאימהות נוספות. נסיים בסיפורה של ברניקי למרגלות ההר שנקרא על שמה.
פוליטיקה גלילית / מדריכה: אבירמה הריס
מפגשים עם אנשי הגליל המבקשים לחולל שינוי. נפגוש אותם במרחב הפרטי, הקהילתי והגיאוגרפי שלהם. נשמע את דעתם על יחסי פריפריה ומרכז, יחסי ערבים יהודים, יחסי דתיים וחילונים.
'טוב למות בעד ארצנו' – 100 שנים לקרב תל חי / מדריך: ד"ר מולי ברוג
עם מלאת 100 שנים לקרב הגבורה בתל חי, נחזור לאצבע הגליל: לראש פינה, כפר גלעדי וחצר תל חי, ונבדוק את גלגולו של המיתוס: פוליטיקה, ציונות, סמלים, לידתו המחודשת של עם. וכמובן דמותו המופלאה של אוסיה – הוא יוסף טרומפלדור. 
פרחים נדירים, סוסים טרויאנים, סודות ומזימות בגבול לבנון / מדריך: גיל ברנר
טיול לאורך הגבול עם לבנון: סחלבים איטלקיים, עץ משאלות קדוש, שרידי הכפר ג'ורדה. נערוך הכרות עם ההערכות של צה"ל בגבול, תצפית על מסגד איראני מעבר לגבול, וננסה להבין מהו איום המנהרות.
ארמון רב תפארת על שפת הכנרת / מדריך: ערן מאיר
סיפורים רבים יש סביב הכנרת ואתרים ובהם מבנים מרשימים. מנסיך יפה תואר ועד ללורד בריטי. מארמון אומיי נשכח ועד אכסניה נהדרת ומלונות ישנים וחדשים. נבקר בארמונות השונים ונשמע על שליטים ושועי עולם, אשר היוו להם מושב על חופי האגם.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
22 נובמבר, 20 דצמבר
2020:
14 פברואר, 28 פברואר, 27 מרץ, 24 אפריל