מבטים גליליים

טבע פראי, איכות חיים, נופים מדהימים ופריחות ייחודיות, את כל אלה ועוד נפגוש בחבל ארץ מרשים במיוחד, הגליל. בסדרה זו נגלה נופים מרהיבים, אתרים, קהילות ודמויות.
היציאה בשעה 7:00 מחניון "חנה וסע" ליד תחנת הרכבת סבידור (ארלוזורוב), תל אביב.
התכנית
אגדה לבנונית וסיפורים גליליים / מדריך: דודו קצין
נופים עוצרי נשימה, פראים אצילים, נשים גליליות, מלכים קדמונים וסיפורו של הנמר האחרון - את כל אלו נפגוש ברכס אדמית הגבוה. נצפה על גבול לבנון ועל מערב הגליל, נבקר במערת הקשת הייחודית, בחורבת עירב וב"עיר האבודה", ונפגוש איש חינוך בכפר הבדווי ערב אלערמשה. 
טבריה – טבורו של עולם / מדריכה: אסתר שמואלי
"ולמה נקרא שמה טבריא – שיושבת בטבורה של ארץ ישראל". בסיור זה, בעיר הקודש שעל שפת הכנרת, נתוודע לתָנאים ולתנאים גיאוגרפיים, לנסיכים וגברות, לבתי כנסת וכנסיות, למסגדים ומלונות, לשערים ופסלים, לפארק וטיילת, ונשמע על הניקוד, הסנהדרין והצדיקים. 
מלחמה, שלום וקתדרלה / מדריך: ניר קינן
גיאופוליטיקה ויחסי יהודים וערבים יעמדו במרכז הסיור. בטמרה, במפגש עם האמן אחמד כנעאן, נשמע על אמנות, היסטוריה וזיכרון. ביעד ובשרידי הכפר מיעאר נשמע על תוכנית המצפים בגליל. בקתדרלה החדשה והמרשימה בסחנין נשמע על מיקומו של המיעוט הנוצרי בגליל.
מיסתורין, אהבה וקסם / מדריך: גלי נחום
בבית לחם הגלילית ובאלוני אבא, שהיו בעבר מושבות טמפלריות, נצעד בין סמטאות בעקבות ספרים, סיפורים, ודמויותיו הציוריות של מאיר שלו. נראה חורש אלונים, בתים יפהפיים, גינות קסומות, וחוות תבלינים. 
הפתעות וחידושים ברג'ר ובכפר גלעדי / מדריך: גיל ברנר
בכפר רג'ר שברמת הגולן נצפה על אפיק החצבני, נלך ברחובות נקיים ובסמטאות ציוריות שבהם דוכני אוכל והפתעות קולינריות. נתוודע לתושבי הכפר, ונשמע על תמונות האימאמים והמורשת העלאווית. משם נמשיך לאתרים חדשים ולא מוּכרים בכפר גלעדי ובסביבה: שביל יאנוש קורצ'ק, בית הספר הישן, שביל הלולים, גלריות לאמנות ובתי קפה.
"מקירות הרוסים לבתים חדשים" / מדריכה: אביבית ברוקשטיין
על זיכרון באמנות ובחיים נשמע בקיבוץ לוחמי הגטאות ובמושב שבי ציון. נבקר במוזיאון שהוא סיפור בפני עצמו, ובבית כנסת גרמני, ונשמע סיפורי "חומה ומגדל", העפלה ומרי. ​

למידע נוסף יש ללחוץ על האזור בארץ שמתאים לכם

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1660 ₪

מועדי המפגשים

2023:
1 דצמבר
2024:
1 מרץ, 8 מרץ, 29 מרץ, 12 אפריל, 3 מאי