מבטים גליליים

הגליל לא מפסיק להפתיע. נמצא בו אנשים מרתקים ומקומות קסומים, מיגוון של עדות וקהילות ייחודיות, נוף אירופאי ותרבות ים תיכונית. אזור שתמיד תענוג לחזור אליו ולגלות את צפונותיו.    
 
6 סיורים בימי שישי. היציאה בשעה 7:00 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת סבידור (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.  

תכנית הקורס
הזוהר הצפוני / מדריך: אהרל'ה ברינדט
בסיור זה נשמע על ימיה הראשונים של חניתה וסיפור עלייתה לקרקע שהפך למיתוס, ועל גינת הפלאים של דודזון באילון. סמוך למערת קשת נערוך תצפית מפתיעה צפונה, ובשבֵי ציון ובאתריה נאזין לסיפורים ידועים יותר ומוּכרים פחות.
טבריה – טבורו של עולם / מדריכה: אסתר שמואלי
"ולמה נקרא שמה טבריא – שיושבת בטבורה של ארץ ישראל". בסיור זה נתוודע לתָנאים ולתנאים גיאוגרפיים, נסיכים וגברות, בתי כנסת וכנסיות, מסגדים ומלונות, שערים ופסלים, פארק וטיילת. נשמע על הניקוד, הסנהדרין והצדיקים. יחכה לנו שלל הפתעות ביום מיוחד ומרגש בעיר הקודש שעל שפת הכנרת.
סוד אריכות הימים / מדריך: משה הרטמן
סבתא פאטמה וסוד אריכות הימים בשבט חמדון, צ'יפאפ הקטר, שליחי מוות שנשלחו מלבנון לנחל צלמון, סיפורי הפזורה באיבריה, קיבוץ לוטם וכפר ראס אל עין, משפחת ניקולא הנוצרית, מחלבה מקומית, ושכשוך רגליים בנחל צלמון – כל אלה יהיו חלק מסיורנו.
"אומרים שהיה פה שמח" - סיפורי גליל הגויים / מדריכה: אבירמה האריס
נפגוש את גיבורי התנ"ך ועלילותיהם בתל יוקנעם, בתל חנתון, ובחורבת ראש זית. נשמע על פוליטיקה מקראית, מנהיגים מושחתים, הלשנות, רכילות עסיסית, וסיפורים מארמונות מצרים, פיניקיה וארץ ישראל.
ראש כל הממלכות והסנדלר האחרון / מדריך: ניר קינן
במסלול קצר ונחמד לאורך ערוץ הירדן נבקר באתרי גשר בנות יעקב, בטחנת הקמח העות'מאנית, בתל חצור, ובסנדלריה של מוש בקיבוץ איילת השחר, ונשמע את סיפורה הטראגי של המושבה משמר הירדן, וגם על המצודה הצלבנית שסטלה )מצד עתרת(.
השמן והרזה והכנסייה שמתחת לקרקע / מדריך: משה הרטמן
מי היה חוסאם השמן? האם תהלוכת הגשם אכן זירזה את בוא החורף? איך ריפאו חולים? מהיכן הגיעו יעקב ותומא, ולמה הם בנו כנסייה מתחת לקרקע? טיול בהר שכניה, קבר אבו אל-היג'א, הכפר כאוכב ומעיינותיו, הר נטופה, מבדד הנזירים, בית הקברות והכנסייה, והכפר עראבה שלמרגלות ההר.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
11 נובמבר, 9 דצמבר
2023:
20 ינואר, 17 פברואר, 24 מרץ, 5 מאי