מבטים גליליים - מועד פתיחת הסדרה נדחה

השנה נתמקד באנשים הגליליים, בעבר ובהווה. נראה איך משפיע המרחב על האדם, ומה עושה הטבע לקהילה שחיה בו. האם הגליל אכן ייחודי? ואם כן, במה?
 
הסדרה כוללת 6 סיורים. 5 סיורים בימי שישי, וסיור 1 ביום ראשון. היציאה לסיורים בשעה 7:00, מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת סבידור (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.

הסיורים יותאמו להנחיות משרד הבראיות.​
תכנית הקורס
לגלות את עכו מחדש / מדריכה: אבירמה הריס
בעכו נפגוש מראות ואנשים – גלריות חדשות עם קונספט ייחודי, וחידושים בשוק הססגוני. נשמע על הגנרל הצרפתי קָפָרֶלי הקבור בתחומי העיר, נבקר את בהא אוּללה, ואם יתאפשר, גם בקברו של שליטה האגדי של עכו, אלג'זאר.
אחרים בארץ חדשה / מדריך: חנוך וייזר
נתחקה אחר בני מיעוטים שהיגרו לארץ בתקופה העות'מנית: הבוסנים שהובאו לקיסריה, "הזביחים" שלמרגלות התבור, הצ'רקסים בכפר כמא,  האלג'יראים שהפכו את צמח לתחנה חשובה של הרכבת הטורקית, והבהאים במזרח הכנרת
"אל אשר יהיה שמה הרוח" / מדריך: אביב הרצליך
בסיור זה – ביישובים הררית, מבדד נטופה, יודפת והרדוף – נפגוש מבקשי דרך ואידיאליסטים למיניהם המנסים לשפר את היחיד ולתקן את העולם.
"על בני אדם משונים מאוד"
בסיור זה נתוודע לסיפורי ההתיישבות בדרום הכנרת: ביתניה עלית, עין פוריה, "בית טריידל", המושבה כנרת, אסם התבואה וחוות העלמות בחצר כנרת, הצריף המשוחזר באום ג'וני, היא דגניה א', בית המוטור, קבר בובה, מפעל השוקולד גליתא, ו"סיפורי תמר בכפר"
"מי יבנה הגליל" / מדריך: אהרל'ה ברינדט
בסיור זה נכיר חלוצים, לוחמים ודייגים גליליים. נבקר בבתי החלוצים בראש פינה, נשמע על ראשית התיישבותם, נבקר בתצפית נמרוד, בחורבת ירדה, וביישוב הספר דרדרה. נספר את סיפורה של ימת החולה, ונבקר במזח הדייגים ביסוד המעלה.
נבי שועייב – העלייה הגדולה לרגל / מדריך: עדנאן כבישי
ביום חגם של הדרוזים, חג נבי שועייב, נעמוד על דמותו של הנביא הדרוזי ועל מנהגי החג. נערוך ביקור מעמיק במתחם הקדוש, וניפגש עם עולי הרגל. נבקר גם במראר ובשפרעם.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1150 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1090 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1090 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1090 ₪

מועדי המפגשים

2020:
6 נובמבר, 4 דצמבר
2021:
8 ינואר, 12 פברואר, 5 מרץ