"העולם מצחיק, אז צוחקים" הומור וצחוק כביטוי להשקפות ולביקורת

חורף. כולנו ספונים בבתים. סגר ראשון, שני, שלישי. מוסדות התרבות סגורים ומסוגרים, אירועים וחגיגות מבוטלים, בני משפחה וחברים כמעט לא נפגשים. כל שנותר לנו הוא... לצחוק. סדרה זו תעסוק בהומור ובמרכיביו, ותעלה חיוך על פני המשתתפים.

ניתן להירשם לכל הסדרה או למפגש בודד

תכנית הקורס
למה אנחנו צוחקים? / דני קרמן – מאייר, מעצב, סאטיריקן ואפרים סידון - סופר, תסריטאי, מחזאי, כותב טור סאטירי
הומור בא לידי ביטוי בז'אנרים שונים, ומבטא מחשבות, ערכים, השקפות עולם, ואף ביקורת. בהרצאה יודגמו ויוסברו המנגנונים מהם עשויות בדיחות, יוצגו קטעי סאטירות ומערכונים, ושירים ופזמונים ישמשו בסיס לפרשנות סגנונית, טקסטואלית ומבנית.
"העולה היורד לחיינו" – הסאטירה הקולנועית של אפרים קישון / זיו אלכסנדרוני – מרצה לקולנוע
הומור וצחוק במדיום הקולנועי היו מאז ומתמיד כלי מושחז ומדויק לביקורת חברתית, פוליטית ותרבותית. ההרצאה תגולל את חייו ואת מורשתו של אפרים קישון, אחד מאבות הקולנוע והסאטירה בישראל, תוך בחינה של הביקורת החברתית והאמצעים הקולנועיים ליצירת הומור.
מְאַיְּרִים עם חיוך / פרופ' ירמי פינקוס, מאייר, סופר, ומרצה במכללת שנקר
מאז שהתפרסם הגיליון הראשון של ה"ניו יורקר" ב-1925 מחכים מאות אלפי קוראיו לשער השבועי המאויר. מיטב המאיירים והקריקטוריסטים בני-זמננו יצרו וממשיכים ליצור מדי שבוע את השערים, שחלקם אף הפכו לקלאסיקה ונמכרים ככרזות וכיצירות אמנות לכל דבר. מימי הג׳אז של שנות ה-20 במאה שעברה ועד עידן טראמפ, האיורים משקפים, בהומור ובתימצות, את הלך הרוח התקופתי ואת ׳׳המאה האמריקאית׳׳, על צרותיה והישגיה. ההרצאה סוקרת תקופה סוערת זו דרך מבטם המשועשע של האמנים הגדולים והאהובים הללו.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

הנחיה מקוונת,הנחייה מקוונת למידה מהבית / מפה
3 מפגשים:ימי חמישי, 18:30-20:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 145 ₪
תלמיד ותיק 5% - 135 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 135 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 135 ₪

מועדי המפגשים

2021:
7 ינואר, 21 ינואר, 18 פברואר