בצדי הדרך

"ושוב נצאה אל הדרך, יד ביד לדרך בשלשלת זהב" כתבה שמרית אור. לשערי רקיע לא נגיע, אולם דרכנו לא תהיה לשווא. ניהנה מהנופים הנהדרים ומהסיפורים המרתקים של ארצנו המופלאה.
תכנית הקורס
"בביתו במדבר" – נחל צנין / מדריך: יואל אורן
לא הרחק מצומת הערבה מסתתר נחל צנין היפיפה. בטיול זה נלך בנחל צנין ונבקר במפל נחל חצרה, שם נמצא "הגב הסודי" מספרו של מאיר שלו בביתו במדבר.
מראש ההר לתחתית הגהינום (וחזרה) / מדריך: ניר אורטל
מסלול ייחודי ומיוחד בירושלים: מהר הצופים לעמק צורים, נעבור בנחל קדרון, גת שמנים, גיא בן־הינום, בריכת הסולטן, פארק טדי, פארק המסילה ונסיים בעין לבן. לאורך המסלול נשמע סיפורים ירושלמיים ונכיר את המבנה הטופוגרפי של העיר.
שיר השירים לדוד וישי / מדריך: אסף הרשטיג
נעלה להר ישי לתצפית פנורמית מרשימה לעבר ים המלח, הרי מואב ורמת המדבר. משם נרד לקניון היבש של נחל דוד, להליכה מאתגרת בתוך המעוק הצר בעזרת ידיות החצובות בסלע. לבסוף נגיע אל אחד המקומות הקסומים במדבר יהודה – גב החלון. ונצפה לעבר חלקו התחתון של נחל דוד.
הנוף של טרומפלדור / מדריך: אורן פוקס
מאה שנים בדיוק לאחר אירועי תל חי, נחזור אל האתרים והמקומות בהם צעדו וחיו הגיבור האגדי וחבריו: נצעד במקטע השני האתגרי של שביל ישראל ונבקר באנדרטה לזכר גיבורי תל חי, האריה השואג וסדקי יפתח.
האביר המהיר, נטיפים ועטלפים – שמורת נחל דולב ומערת התאומים / מדריך: עטר זהבי
מעיין נקבה יפה, מנהרת מילוט צלבנית מיוחדת במינה, חורבה עתיקה, בית חווה, עוד מעיין נחבא שכדי לגלות את צפונותיו צריך לזחול בו, וביקור מקיף במעמקי מערת התאומים המפורסמת – אלו יהיו מרכיבי סיור זה.
מנזר וארמונות בוואדי קלט / מדריך: ד"ר ירון עובדיה
בסיור זה נשמע על ההיסטוריה האנושית של מדבר יהודה ונראה נופי בראשית, כשנלך במסלול ואדי קלט תחתון, ממנזר סט. ג'ורג' לארמונות החשמונאים ביריחו, תוך עלייה דרך מצודת קיפרוס.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:00-18:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
22 נובמבר
2020:
21 פברואר, 28 פברואר, 27 מרץ, 3 אפריל, 8 מאי