סיורי פריחה

מדריכים שונים שרה רוטנברג, אפרים אזוב
לבלוב ופריחה השרו מאז ומתמיד הרגשה טובה על האדם. נצא אל המרחבים, והשלווה, אל שלל הצבעים, הצורות, הריחות והטעמים, ונזכר את האגדה על החכם הסיני שקנה בפרוטתו האחרונה פרח, כדי שתהיה לו סיבה לחיות.
 
6 סיורים בימי שישי. יציאה בשעה 6:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב
תכנית הקורס
מתחת לסלע פורחת חלמונית / מדריכה: שרה רוטנברג
בנוף המדברי של רכס ירוחם נגלה שיחי מדבר רבים, נגיע למחשופי הקרטון, הגלאוקוניט והצור, וכאן נתחיל לחפש את פרחי החלמונית הפורחים בעונה זו בין הסדקים והצוקים. עם קצת מזל נראה את אחרוני החצבים, נבחין במבני קבורה קדומים, נערוך תצפית יפה ונרד לפינות חמד נוספות בהן מתחבאות החלמוניות.
אלכסנדר הקטן והים הגדול / מדריכה: שרה רוטנברג
מנחל אלכסנדר אל הפריחה הנהדרת בראש גבעת חורבת סמארה: כלניות, נוריות ואולי אפילו פרגים. נמשיך למסלול קסום בשמורת ים גדור, לאורך צוקי הכורכר מדרום לגבעת אולגה. ניהנה מהפריחה המגוונת ומפרחי אירוס הארגמן הפורחים כאן בעונה זו.
אם הקשתות ופרחי דרום הגולן / מדריך: אפרים אזוב
בית כנסת קדום מהיפים בארץ, שלל פרחים נהדרים וביניהם העיריוני, הוורוניקות והמצליבים,נחל איתן ומפל לבן, במסלול משגע בנחל אל על וסביבתו.
פסטורליה מעיינות ופרחים בנחל שלף / מדריכה: שרה רוטנברג
טיול באחד האזורים היפים בארץ בסוף החורף, אזור גבעות ירוק ופסטורלי ושופע מעיינות, נחלים ופריחה. נצעד בערוץ נחל שלף ובנחל דליה עד למושבה הציורית בת שלמה, וניהנה מפריחת כלניות סגולות ואדומות, עיריוני ועוד.
"אוויר גלילי צלול כיין" – הר אדיר והר מתת / מדריך: אפרים אזוב
נצא לחפש את הסחלבים בגליל העליון, נספר את האגדה על האחים לוטם, נהנה מחורש ים תיכוני מפותח במיוחד ומהרבה אוויר צלול ונוף משכר.
באביב הזה תלבשי לבן / מדריך: אפרים אזוב
בסוף האביב בנחל סער, על קו התפר שבין סלעי הבזלת למרבצי הגיר והדולומיט נראה מגוון מפתיע של פריחות אביב. העצים יפרחו בלבן. נראה עוזררים, סחלבים נדירים, אין ספור פרחים שבמקומות אחרים כבר יבשו, וכמובן את המפל המפורסם.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:30-18:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
15 נובמבר
2020:
14 פברואר, 28 פברואר, 20 מרץ, 3 אפריל, 24 אפריל