סיורי פריחה

מדריכים שונים שרה רוטנברג, אפרים אזוב
כל שנה אנו מתרגשים מחדש ממראה של רקפת עדינה, כלנית חיננית או שדה תורמוסים פורח. בסדרת סיורים זו ננסה להבין כיצד הפך הצבע בטבע למושא תשוקתם של בני האדם.
 
בסדרה 6 סיורים שיתקיימו בימי שישי. היציאה לסיורים בשעה 6:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.
תכנית הקורס
"עם הסתיו חזרו (הפרחים) והציפורים" / מדריכה: שרה רוטנברג
בסיור זה נלך מוקפים בפריחת הסתיו המיוחדת במישור חוף הכרמל – נרקיס אפיל, בן חצב סתווני ועוד - בין אור עקיבא, בית חנניה, וגבעות הכורכר של מעגן מיכאל. נמשיך ונעלה לכרמל, לצוקי חורשת הארבעים, בה שרדו אלונים מצויים גדולים.
חוצה מכתש גדול / מדריכה: שרה רוטנברג
נלך במסלול החוצה את כל המכתש הגדול, הוא מכתש ירוחם. מהשפה המערבית של המכתש, במורד הר אבנון, נרד בצוק אל המכתש. נגיע אל סלעי החול הגדולים הנראים כעצי ענק מאובנים. סביבנו נראה סוגים רבים של סלעים, אבנים, ופריחה מדהימה בערוץ נחל חתירה. נסיים באזור החולות הצבעוניים.
הפרחים של רבי / מדריך: אפרים אזוב
חז"ל כמעט לא עסקו בלימוד הטבע, והפרחים המופיעים במקורותינו משמשים בעיקר כאלגוריה להתנהגות האנושית. ועם זאת, הכְּתבים מלמדים שחכמינו היו בקיאים בסודות הטבע. נלך ביער הסוללים, בנחל ציפורי, ובשמורת אלוני אבא בשיא פריחת הכלניות, הנוריות והרקפות, וניהנה מפלאי הבריאה בהם חזה גם רבי יהודה.
נחל ג'ילבון ופריחות במורדות הגולן והחולה / מדריך: אפרים אזוב
בסיור זה נלך בין פריחות ולבלובים בין הגולן לגליל, בין המפלים לבריכות, בין הבזלת לטוף, בין הרמה לעמק, בין החורף לאביב.
מבר גיורא לחורבת חנות – תורמוסים ופריחת חורף נהדרת / מדריכה: שרה רוטנברג
הרי יהודה, המעיינות, החורבות וסיפורי ההיסטוריה, כל אלה ישמשו תפאורה מושלמת לפריחות סוף החורף ותחילת האביב בפרוזדור ירושלים. נלך במסלול נהדר מבר גיורא לחורבת חנות.
געגועים לשושן הצחור / מדריך: אפרים אזוב
בחיפוש אחר השושן הצחור ומורן החורש הנדירים נלך בנחלים מורן וחביז, בין אלונים וקטלבים, ניהנה מהנופים היפים של השמורה, ממעיינות, ומעשרות הפרחים המלבלבים בעונה זו ברכס הר מירון.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:30-18:30
החל מ-1470 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2020:
27 נובמבר
2021:
5 פברואר, 19 פברואר, 5 מרץ, 19 מרץ, 9 אפריל