קיץ איטלקיאסכולות ודוקאביב מציגים: קיץ איטלקי

דוקאביב – הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע דוקומנטרי, מוקדש כולו לקולנוע דוקומנטרי. הפסטיבל מציג מדי שנה למעלה ממאה סרטים חדשים מהארץ ומהעולם במסגרת תכנית הכוללת את התחרות הישראלית, התחרות הבינלאומית, תחרות עומק שדה, תחרות קצרים ותחרות סרטי סטודנטים.

השנה, אסכולות ודוקאביב בשיתוף פעולה חדש, יקיימו קורסים שבהם יוקרנו הסרטים של הפסטיבל עם הרצאה מקדימה של מיטב המומחים, במהלך כל השנה.

המועדים והמחירים יפורסמו אחרי חול המועד סוכות.

תכנית הקורס
האמן כריסטו קלוד ואמנות מחאה / מירי קרימילובסקי
הסרט: המזחים הצפים של כריסטו, ארה"ב/איטליה, 2018

אחרי שעטף בבד את הרייכסטאג, מילא עמק שלם ביפן בשמשיות והקיף 11 איים במיאמי בווילון ורוד, האמן הסביבתי קריסטו רוצה ללכת על המים. הפרויקט השאפתני שלו "המזחים הצפים" יוצא לדרך באיטליה, מלווה בדרמות טכניות ואנושיות.
כלכלת ארגוני פשע / עו"ד אביה אלף
הסרט: קאמורה, איטליה, 2018

מארג מתוחכם ומרתק של סרטים נדירים, שטרם הוקרנו, מספר את סיפור הולדת ה"קאמורה", ארגון הפשע הנפוליטני, וצמיחתו לגוף כלכלי וחברתי רב עוצמה. הנופים, המוזיקה והדמויות המככבות בסרט הופכים אותו לסרט תיעודי שהוא גם סוג של אגדה.
המהפכה הדיגיטלית ונוער שוליים / ד"ר שמעון אזולאי
הסרט: סלפי, צרפת/איטליה, 2019

חבריו של נער בן 16 שנורה על ידי שוטר בנאפולי מתעדים את החיים בשכונת העוני האלימה במצלמות הסלולרי. מתחת לציפוי המחוספס מתגלה עולם שברירי ועדין של נערים מתבגרים, החולמים חלומות גדולים ונאחזים באהבתם אלה לאלה.
המאפיה הסיציליאנית / איתי אנגל
הסרט: לצלם את המאפיה, אירלנד/ארה"ב, 2019

לטיציה בטאליה הייתה הצלמת הראשונה שתיעדה את אכזריות המאפיה הסיציליאנית ואת אימת החיים בעירהּ פלרמו. צילומיה, שלא איבדו מכוחם, מוצגים לצד זיכרונותיה וחייה האישיים יוצאי הדופן בסרט שלרגעים קשה להאמין כי הוא מתרחש במציאות.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

סינמטק תל אביב,רח' הארבעה 5, תל אביב / מפה
4 מפגשים:ימי שישי, 10:00-13:00
החל מ-375 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 395 ₪
תלמיד ותיק 5% - 375 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 375 ₪

מועדי המפגשים

2019:
5 יולי, 12 יולי, 26 יולי, 2 אוגוסט
הוסף ליומןFREQ=WEEKLY;BYDAY=FR;INTERVAL=1;COUNT=2