כל אנשי השוקסדרה קולינרית

העניין שלי בשווקים מגיע מתוך מניע אישי, אהבה עמוקה, שהתחילה אי שם בילדותי ובנעוריי, עת הייתי יוצא לשוק לעזור לאבי בנשיאת הסלים הכבדים. אנשי השוק היו מפתים אותי, זה באשכול ענבים קטן, זה בתאנה וזה בסיפור. לכל אחד מהם היה סיפור מיוחד לו. את הניחוחות, הצבעים, הריחות והטעמים מתובלים בסיפורים ובדברי חז"ל אני מביא איתי לסיורי השווקים.
תכנית הקורס
מגדל של אשקלון

השוק של ימי ילדותי, סיור מרתק, במהלכו נפגוש מרפא תימני על פי שיטות הרמב"ם, את איש האקדמיה לקפה, את הקוקלה הטריפולטאית, לצד הבונה האתיופית. נספר על גלי העלייה לעיר, ועל תהליכי קליטתם: נטעם מאפים בוכריים, קינוחים הודים ותה עם בוטנים כמנהג יהודי המגרב.

נקודת המפגש: בכניסה לח'אן ומוזיאון אשקלון ברח' הרצל בשעה 9:00

הכנפה מתוקה בעירו של המשיח

סיור שווקים בנצרת, באווירת חג המולד, בין כנסיות, מנזרים ואנשי דת. סיור בשוק הישן יפגיש אותנו עם טעמים גליליים, ועם אנשים מיוחדים.

יציאה ב-7:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזרוב, תל אביב

שווקים בעיר העברית הראשונה

גלי העלייה לתל אביב יצרו בה מספר שווקים, לכל שוק אופי משלו ומוצרים יחודיים לו. נכיר את השווקים ואת האנשים של שוק לוינסקי, שוק הכרמל, שכונת כרם התימנים ושוק הפשפשים ביפו.

נקודת המפגש: כיכר מגן דוד, פינת הרחובות אלנבי ונחלת בנימין (הכניסה לשוק הכרמל) בשעה 9:00

כשפריקסה פוגש בורקס

אי שם, בימי האסלאם, הוקמה עיר החולות – רמלה.
ברמלה שהייתה בירת פלסטין של הימים ההם, חיו זה לצד זה מוסלמים, נוצרים ויהודים. הקמת המדינה חוללה שינוי מהותי, עת הגיעו עולים מארצות שונות, אשר הביאו עמם ניחוחות, טעמים וריחות.

נקודת המפגש: גן הנשיא, רח' הרצל 112 רמלה בשעה 9:00

דגל מחנה יהודה - הדופק הישראלי

השוק שידע תהפוכות, התמודדויות ואתגרים, אינו רק דוכני ירקות, פיצוחים וחמוצים. בשעות החשכה הופך השוק למרכז בילוי לצעירים. נבקר בשווקים נוספים בעיר הקודש, בשכונות החרדיות ובעיר העתיקה.

יציאה ב-7:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזרוב, תל אביב​

שווקי נסיכת הגליל

שוק עכו צופן בתוכו מאווים כמוסים וסודות מן העבר. סיור שווקים בעכו העתיקה, צלבנים, ריחות הים ועשבי תיבול. בין הכנפה, הבקלאווה והדגים על הגריל נשוחח עם אנשים שנמצאים שם מאז שהם זוכרים את עצמם.

יציאה ב-7:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזרוב, תל אביב

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
29 נובמבר, 20 דצמבר
2020:
14 פברואר, 28 פברואר, 20 מרץ, 24 אפריל