מהר לעמק

גם השנה נצעד עם טובי המדריכים אל פסגות ההרים, העמקים והמישור. צפונותיה של הארץ הטובה, סיפוריה, נופיה, מעיינותיה ואנשיה יתגלו לנו במקומות מוכרים ועלומים. מסע שיתחיל בירושלים ויסתיים ברום הגליל.

6 סיורים בימי שישי. יציאה בשעה 7:00 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב

תכנית הקורס
חדש וישן במערב ירושלים – מהר הרצל לעמק מוצא / מדריך: ד"ר ירון עובדיה
נתחיל בהר הרצל, ממנו נרד לסיור בעין כרם, נמשיך דרך ואדי עין כרם לסכר בית זית ונצעד לאורכו עד עמק מוצא. נכיר את בית ילין, את שרידי הכפר קאלוניא ואת המחלף החדש.
צוק תמרור ועין בוקק / מדריך: שמוליק כספי
העין הכחולה של המדבר קורצת מכל צד וצעד. רוב השוהים במלונות שם למטה, לא יודעים כי ממש מעל ראשם עובר אחד המסלולים השקטים והיפים של המדבר. נרד מצוק תמרור אל המים החמימים של עין בוקק כשאנו עטופים בחרדת קודש מדברית.
הצבע של הטבע – נחל עמוד תחתון / מדריך: זיו ריינשטיין
מסלול קלאסי בנופי הגליל בשביל ישראל. פריחה מטריפה של שקדיות, מצוקי גיר מדהימים, מערות אדם הקדמון, גיחון המוביל הארצי וכמובן העמוד המפורסם שנתן לנחל את שמו.
סובב חומות כאוכב אל־הווא / מדריכה: ד"ר ענת פלד
במסלול הליכה המקיף את שרידי החומות של המבצר הצלבני המפורסם כוכב הירדן, נקים לתחייה את ימיה של הממלכה הצלבנית. מול הנוף הפנורמי הנהדר, נסקור את המאבק המר והעיקש שהתנהל בין הצלבנים למוסלמים בגבול הירדן.
במורד נחל השופט / מדריך: איציק בשור
מעין העמק לעין אמי. נלך במורד נחל השופט ועמק השניים. בדרך נשמע סיפורי תנ"ך ופרשיות היסטוריות, ונראה טחנות קמח וצמחיה מיוחדת. נהנה גם לשכשך רגלינו במי מעיינות צוננים ונבקר בפינות החמד של נחל השופט.
נופים ואנשים בגליל הגבוה – בית ג'אן וחרשים / מדריכה: עדי זרחי
מסלול הליכה מרהיב, קצר ומאתגר בהר שזור. עוד נסייר ברגל בגרעין הקדום והיפה של הכפר בית ג'אן – בין סמטאות מתפתלות ומטופחות, בין בתי אבן עתיקים לח'לווה הדרוזית. בבית המורשת נפגוש תושב הכפר, דור חמישי, שיספר על קהילת בית ג'אן. בבית הספר התיכון של בית ג'אן נשמע על מהפכה אמיתית שנעשתה כאן בתחום החינוך. נסיים בסיפור עולם החי של הגליל העליון ובסיפור הנמרים שחיו כאן בעבר.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
29 נובמבר
2020:
3 ינואר, 7 פברואר, 28 פברואר, 3 אפריל, 15 מאי