ירושלים שלי

 קל להתאהב בירושלים ספוגת ההיסטוריה ואווירת הקדושה. הפעם נפגוש אותה במבט אישי. שישה גברים יספרו על החיים בעיר המופלאה הזו מנקודת מבטם, הם יביאו את המורכבויות והדקויות של החיים. את הפסיפס התרבותי, הלאומי והעדתי, את העולמות המתקיימים זה לצד זה, נוגעים חופפים ומתנגשים.
 
תכנית הקורס
האופטימיסט / מדריך: פפה אללו
בין טיילת שרובר לרמת רחל נשמע את סיפורו האישי של פפה אללו האופטימיסט חסר התקנה. שנים של חתירה לשלום עם השכנים הפלסטינאים מול המציאות היומיומית המתסכלת. ארמון הנציב, ג'אבל מוכאבר, תלפיות מזרח, הקונסוליה האמריקאית, פארק הזיתים,  ומדוע עדין נותרה תקוה לחיים משותפים בכבוד.
 
נקודת מפגש: טיילת שרובר מזרח
פנתר בשטח ההפקר / מדריך: ראובן אברג'יל
ראובן אברג'ל ממיסדי ומובילי הפנתרים השחורים, יחזיר אותנו למאבקים החברתיים שראשיתם בשנות השבעים אשר נמשכים עד ימינו. סיפורים ממקור ראשון על שנים של מאבק ופעילות חברתית. הצלחות, כשלונות, חזון ותקוה לעתיד.
 
נקודת המפגש: כיכר ספרא
ירושלים של האב גולטייב
האב רומן גולטייב, דור שני לאנשי כנסייה רוסים בירושלים, הגיע לעיר עוד בילדותו מלנינגרד (היום סנקט פטרבורג). הוא למד בבית הספר רנה קאסן, והיום הוא ממנהיגי הקהילה הפרובוסלבית בעיר.  בסיור נשמע כיצד הוא חי את העיר על מורכבויותיה, ורבדיה השונים.
 
נקודת המפגש: מגרש הרוסים
המיל התרבותי של ירושלים / מדריך: יוסי טל-גן
יוסי טלגן, דור שביעי בירושלים, הוא אולי הדמות המזוהה ביותר עם מפעלי התרבות של העיר. טלגן יכניס אותנו אל מאחורי הקלעים, המאבקים והפוליטיקה של מוסדות התרבות בעיר: מוזיאון האסלאם, תיאטרון ירושלים, בית הנסן, הסנימטק, מתחם הרכבת, תיאטרון החאן ותצפית לעבר ברכת הסולטאן.
 
נקודת המפגש: בכניסה למוזיאון האסלאם
ד"ר דוליטל בירושלים / מדריך: עמיר בלבן
עמיר בלבן איש  החברה להגנת הטבע, מגונן על חיות הבר בירושלים. האם ניתן לשמור על ראות ירוקות במפלצת האבן שגדלה כל הזמן? נכיר את הזוחלים, העופות והיונקים הירושלמיים. נתחיל בתחנה לחקר ציפורי ירושלים ונסיים (בהקפצת רכבים קצרה) בעמק הצבאים.
 
נקודת המפגש: בכניסה לתחנה לחקר ציפורי ירושלים ברח' רוטשילד.
מסע שורשים בנחלאות / מדריך: יואב אבניאון
סיור שמתחיל כך: "סבא רבא שלי – שלמה ישראל שיריזלי, היה מהדמויות המוכרות בשכונת "אהל משה" ורחוב בנחלאות נקרא על שמו"... מסע שורשים אישי ומרגש דרך עיניו של יואב, יליד העיר שאבותיו הגיעו לירושלים כבר ב- 1807. ההצלחות, הכשלונות, השמחות והטרגדיות נשזרים לסיפור משפחתי מופלא שממשיך כבר יותר ממאתיים שנה.
 
נקודת המפגש: כיכר הדוידקה

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 10:00-13:00
החל מ-710 / פירוט מחירים
הרשמה מוקדמת עד (09 ספטמבר 2019)
הרשמה מוקדמת 5% - 750 ₪
הרשמה מוקדמת +ותיק 10% - 710 ₪
הרשמה מוקדמת+ בן זוג 10% - 710 ₪
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 790 ₪
תלמיד ותיק 5% - 750 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 750 ₪

מועדי המפגשים

2018:
2 נובמבר, 14 דצמבר
2019:
25 ינואר, 5 אפריל, 12 אפריל, 24 מאי
הוסף ליומן