שבחי ירושלים - מועד פתיחת הסדרה נדחה

"שבחי ירושלים את ה', הללי אלהיך ציון" כותב משורר תהילים. העיר מצוּוָה לקלס את הקדוש ברוך הוא. ואנחנו, מאמינים ואתאיסטים כאחד, איננו יכולים שלא לשבח את העיר וליפול בשבי בקסמה. בסדרה זו נערוך מסע חוצה גבולות של זמן, מקום, אנשים ותרבויות.

הסדרה כוללת 6 סיורים בימי רביעי. היציאה בשעה 7:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.

הסיורים יותאמו להנחיות משרד הבראיות.​
תכנית הקורס
יש הרבה ברלוצ'י בירושלים / מדריכה: איילת אורפז
ב-1912 הגיע לירושלים אדריכל בראשית דרכו. בשנים שחי כאן הוא הותיר חותם בנופיה של העיר. נתחקה אחר תולדות חייו ומפעלותיו של אנטוניו ברלוצ'י שתיכנן ובנה, בין השאר, את כנסיית הביקור בעין כרם, את כנסיית דומינוס פלביט, את כנסיית כל העמים בגת שמנים, ואת בית החולים האיטלקי.
ציפורי גן העדן בירושלים / מדריך: ניר אורטל
סיפור תולדותיה המפתיעות של הקרמיקה הארמנית ועיטוריה המרהיבים ייקח אותנו אל סדנת יוצרים ואל בתים ירושלמיים שקושטו באריחי קרמיקה אלו.
משפחות אצולה ישראליות / מדריך: טל חניה
אחרי מלחמת העולם הראשונה צמחה בירושלים אליטה ציונית חילונית, אשר השפיעה על החברה הירושלמית ועל המדינה. נתוודע לסיפורה בסיור בשכונת החבשים, בבית פרומין, בבנייני המוסדות הלאומים ובשכונת רחביה.
ירושלים בסי במול - סיור בעקבות המוסיקה / מדריך: עודד אמיתי
נשמע את הצלילים שעולים מהרחובות, לעוגבים ולשירה בגן התנכ"י של קתדרלת סנט ג'ורג', בחדרי האקדמיה למוסיקה במתחם הפרנציסקני, ובקונסרבטוריון במנזר סן סלבטורה, נפגוש זמרת אופרה, ונתוודע לליתורגיה הדתית ולמוסיקה החילונית של הארמנים.
אליאס, אליהו, ונזירות בדרום העיר / מדריך: דבל'ה נוטקביץ
פינות נוצריות חבויות, מסורות דתיות ומתחמים קסומים יתחברו לפסיפס עשיר של מפגשים, וביקורים במקומות לא שגרתיים. נבקר במתחם טנטור, בגבעת הארבעה, במנזר מר אליאס, בכנסיית הקתיסמה וברמת רחל. ניפגש עם נזירה קלריסית, ונכיר את תושבי שכונות הדרום.
ממצאים, תגליות, ופינות חן ירושלמיות / מדריך: ד"ר נחום שגיב
נבקר בפינות שונות ופחות מוּכרות בירושלים: קברים מימי הבית הראשון בסנט אטיאן, גן הקבר, מערת צדקיהו, מכלול שער שכם, מנזר האחיות ציון, קברים מימי בית שני בכנסיית הקבר, והחפירות החדשות בעיר דוד.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי רביעי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1150 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1090 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1090 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1090 ₪

מועדי המפגשים

2020:
4 נובמבר, 2 דצמבר
2021:
6 ינואר, 3 פברואר, 3 מרץ, 7 אפריל