בצידי הדרך

"להביט לא אחדל, ולנשום לא אחדל, ואמות ואוסיף ללכת" - כתב נתן אלתרמן. סדרה ותיקה זו מיועדת לכל מי שהליכה במרחבים מיטיבה איתו, שהמאמץ, הדופק המחיש את קצבו וגימוא המרחקים מרחיבים את לבו, מי שמכירים את העקצוץ, את התחושה הנעימה בכפות הרגליים כשמגיעים לסוף המסלול וחולצים נעליים.
6 סיורים בימי שישי. שעת היציאה תפורסם לקראת כל טיול. היציאה מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת סבידור (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.
הסיורים יותאמו להנחיות משרד הבראיות.​
תכנית הקורס
סובו (מדרשת) שדה בוקר והקיפוה / מדריך: גלעד בן צבי
מנחל חווארים נמשיך לנחל צין ולנקיק יפה שקרוי "הסלון". משם נעלה אל המדרשה בעלייה יפה במיוחד, ונלך אל גן הפסלים של עזרא אוריון. נסיים בראש מעלה צין.
יפה דודי כעופר יעלים / מדריך: גלעד תלם
נעלה מבית ספר שדה הראשון בעולם דרך סדק צר אל שביל המנצל מדף סלע ומוביל למעמקי קניונו של נחל דויד. בעזרת יתדות נגיע לתצפית מראש המפל אל חלקו התחתון של הנחל ואל ים המלח. לא נוותר על ירידה אל בין עדרי היעלים הבאים לשתות ממי הנחל.
הר ארדון ובקעת ארדון / מדריך: יובל הדר
נעלה לפסגת הר ארדון, שם ישנה אחת התצפיות היפות בנגב בכלל ובמכתש רמון בפרט. ניהנה מהנוף, ונרד בירידה תלולה לתחתית המכתש, שם נגלה תופעות גיאולוגיות מרתקות.​
מנזר וארמונות בוואדי קלט / מדריך: אסף הרשטיג
בסיור זה נשמע על ההיסטוריה האנושית של מידבר יהודה ונראה נופי בראשית, כשנלך במסלול ואדי קלט תחתון ממנזר סנט ג'ורג' לארמונות החשמונאים ביריחו, תוך עלייה דרך מצודת קיפרוס.
המזרח (הרחוק) של הגלבוע / מדריך: עטר זהבי
נטייל בצידו המזרחי והפחות מוּכר של הגלבוע. נספר על יחסים סבוכים בין דמויות תנ"כיות, על חורבות עלומות וניסים שקרו בהן, על מרדפים מתקופת ארץ המרדפים, ועל דרך הפטרולים שעברה בגב ההר. ניהנה מפריחה אביבית מרשימה, ומתצפית לא שגרתית על נחל בזק ועל בקעת הירדן הצפונית.
ממצפה יריחו לנחל אוג / מדריך: יואל אורן
תצפית טבק קטיף, קניון הקשתות, שרידי המנזר הקדום דיר מוכאליכ, קניון הביטומן וסיום בנבי מוסא – זהו סיורנו האחרון בסדרה זו​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:30-18:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1150 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1090 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1090 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1090 ₪

מועדי המפגשים

2020:
6 נובמבר, 25 דצמבר
2021:
15 ינואר, 12 פברואר, 12 מרץ, 9 אפריל