בנתיבות הזמר

מרצים שונים שלמה מוסמן
"המוזיקה הזורמת בשפכי הנחלים, רכסים, ותילים זאת הארץ" כתב יורם טהר לב. השירה העברית תופסת מקום מרכזי בפס הקול של הישראליות. מקומות ונופים נתנו השראה לשירים ולחנים, שהפכו להיות חלק מתולדות חיינו. ספורה של הארץ הזו נשזר ונחרז בפזמוני דוד זהבי, בכתבי יהודה עמיחי, בפזמוני אלמגור ובנופי זכרונותינו.
תכנית הקורס
שתלתם ניגונים / מדריכים: הזמרת דפנה זהבי ועופר רגב
המלחין דוד זהבי היטיב לפרוט על נימי הנפש הישראלית, והפיק יצירות מופת כמו "יצאנו אט", "הן אפשר", "אלי אלי, שלא ייגמר לעולם", "מלאו אסמינו בר", וכמובן "שתלתם ניגונים בי אמי ואבי". משך כל חייו הבוגרים חי דוד זהבי בקיבוץ נען, שהוא נמנה עם מייסדיו. זהו סיור מזמר במשעולי קיבוץ נען, בעקבות חייו הסוערים של דוד זהבי והאתרים ששימשו השראה ליצירותיו הגדולות.
יהודה עמיחי בירושלים / מדריך: שלמה מוסמן
מיצג מרגש ביותר בימין משה, שכונת המגורים של אחד מגדולי המשוררים של מדינת ישראל, חתן כל הפרסים הספרותיים בישראל, ומי שהיה מספר פעמים מועמד לפרס נובל לספרות.
עמק (ארץ) תפארת / מדריכה: הזמרת רונית אופיר
בסיור זה נתוודע לסיפורו של עמק יזרעאל מבעד ליצירה התרבותית הציונית שנוצרה בו: האדם בעמק, אדמת העמק, הגאולה, העבודה, הבניין והשמירה, המחרשה, המורשה, השדה והניר, החג, השבת והקדושה החדשה, הניגונים, הזמר והשיר.
הליכה לקיסריה – בעקבות המים לקיסריה / מדריכה: הזמרת רונית אופיר
בסיור זה מזמרים, אומרים שירה, ומספרים בדרכים המובילות אותנו בנתיבי המים לקיסריה - שירים על נחלים, חופים, הרדופים, שירי כרמל, שירי כרמים ושדות, אהבה ומחולות, שיר השירים, ימי בנימינה, אגדת דשא, שירת החול והים, ואלי שלא יגמר לעולם.
שמש חביבה יצאה לשׂוח / מדריך: עופר רגב
בסיור זה בקיבוץ גבע, נכיר את סיפורה של להקת "הגבעטרון", ונשמע על התפתחותה מחבורת זמר של נוער מקומי בקיבוץ קטן לאחד מסמליה המובהקים של התרבות הישראלית.
ברחובות של דן אלמגור / מדריך: שלמה מוסמן
"אז מה אם אנחנו מרחובות" ו"רחובותי תמיד נשאר רחובותי" - כתב הפזמונאי הפורה דן אלמגור, שפזמוניו מלווים אותנו עשרות שנים. זהו סיור בנופי הילדות והנעורים של העיר רחובות בה גדל דן אלמגור, המחייכים אלינו מתוך פזמוניו הידועים.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
7 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ-1350 / פירוט מחירים
הרשמה מוקדמת עד (09 ספטמבר 2019)
הרשמה מוקדמת 5% - 1425 ₪
הרשמה מוקדמת +ותיק 10% - 1350 ₪
הרשמה מוקדמת+ בן זוג 10% - 1350 ₪
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1500 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1425 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1425 ₪

מועדי המפגשים

2018:
9 נובמבר, 21 דצמבר
2019:
18 ינואר, 1 פברואר, 15 מרץ, 3 מאי, 31 מאי
הוסף ליומן