נפלאות הטבע

הטבע מפתיע כל פעם מחדש. נצא לראות את הצבעים והצורות, נחוש את האבנים ואת האדמה, נתבונן בחי ובצומח. נאזין לקולות הרוח והמים, ונתמזג עם הסובב אותנו, עם נפלאות הטבע.

6 סיורים בימי שישי. יציאה בשעה 6:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב

תכנית הקורס
נחל צפית ונחל תמר / מדריך: אסף הרשטיג
זהו טיול בשניים מהנחלים היפים היורדים לערבה. נלך בנחל צפית בין מפלים ומאובנים. נצפין לנחל תמר תוך תצפיות נהדרות על הר סדום ועל בקע ים המלח. נרד במפלים המרשימים והמיוחדים של נחל תמר, ונסיים עם קרטיב קר וצונן בצומת הערבה.
גבים, נמרים ומפל ענק – נחל פרס / מדריך: גלעד בן צבי
בשירו "אל הגבים" כותב יעקב שבתאי: "עם אור את הגבים יצאנו לבקש [...] בכל המרחבים רק עיט יחידי/ידך בתוך ידי [...] הבוהק הלבן מכה בסנוורים, הן השבילים פה לא ברורים". אווירה רומנטית זו ונוף קדומים ילוו אותנו במסלול מדברי קלאסי ונהדר.
ללכת על הקצה – הר סהרונים ופרסת נקרות / מדריך: יובל הדר
אחד המסלולים היפים והאהובים במכתש רמון. מסלול קלאסי של הוד קדומים וכל היופי שהמדבר יכול להציע. נצעד על הצלע המזרחית של המכתש, ניהנה מהנוף הנהדר, התצורות הגיאולוגיות המיוחדות, נרד לפרסה המפורסמת ונסיים בח'אן ובמעיין.
צועדים וזוחלים בארץ אלף המערות / מדריך: עטר זהבי
פריחה מרהיבה, מבנים עתיקים, מערות קבורה, מערות פעמון ומערכות מסתור, כל אלה במסלול ייחודי מתל שוכה דרך חורבת ריבוא, חורבת עתרי ועד חורבת בורגין. יש להצטייד בפנס.
נפלאות הגולן / מדריך: ד"ר ירון עובדיה
נפתח באום אל־קנטיר, ונבקר בבית הכנסת העתיק והמרשים, " קשתות רחבעם", שעבר לאחרונה שיפוץ ושחזור. נמשיך אל המפל הלבן בנחל אלעל, שם נפגוש פריחה מרשימה, טבע פראי, מפל ובריכה ועם קצת מזל נזכה לראות גם את אירוס הגולן הססגוני.
מסתורי שרווד בגליל – נחל מתת ונחל בירנית / מדריכה: אריאלה ארז
כמו רובין הוד בהגיעו ליער שרווד, גם אנו נופתע ונתרגש ממסתורי חורש גלילי קסום. נצעד במסלול ייחודי ולא מוכר, בתוך חורש סבוך שאליו בקושי חודרות קרני שמש. לעיתים יפתח הנוף ואזי נזכה לתצפיות פנורמיות נהדרות: נופי הגליל המערבי, הים התיכון, הכפרים הציוריים שמסביב וגם מעיין קטן וחבוי.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:30-18:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
20 דצמבר
2020:
31 ינואר, 14 פברואר, 28 פברואר, 27 מרץ, 8 מאי