חפשו את האישהבעקבות נשים שעשו היסטוריה

סדרה זו מוקדשת לנשים משפיעות ופורצות דרך. חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות, אך כולן הרימו תרומה משמעותית לסביבתן ועיצבו את המציאות שבה חיו ופעלו.

יציאה בשעה 7:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב
תכנית הקורס
נשות המשי והפלדה של חדרה ודרום הכרמל / מדריך: עופר רגב
סיפור חייהן ופועלן של נשים מחושלות כפלדה וענוגות כמשי, אשר נטלו חלק פעיל במהפכה הציונית, בתור איכרות ולוחמות, אמהות ואוהבות. נבקר באתרים בחדרה, גבעת אולגה, שדות ים, עתלית וזכרון יעקב.
"המלכה האם" – בעקבות מליסינדה בצפון / מדריכה: ד"ר ענת פלד
היא הייתה בתו של בלדווין השני, אימו של בולדווין השלישי והאישה החזקה של הממלכה הצלבנית. בטיול באתרים נבחרים בעכו ובעין אפק נשמע על עליתה, מפעלי הבנייה שלה, תרומתה לאומנות התקופה, עלילות החצר שלה וגם על נפילתה.
הגידו בגת, בשרו בחוצות אשקלון / מדריכה: רויטל צורגיל טויטו
על נשים ונשיות במרחב של שדות פלשת ואשקלון: שושנה דמארי, לאה אתגר, נשות הסרקופגים, פאטמה הממלוכית, ליבקה שפר, דלילה והזונה הכנענית.
בעקבות הפסלת – סיפורה של בתיה לישנסקי / מדריך: חנוך ויזר
טיול מיוחד ולא שגרתי העוקב אחר דרכה האומנותית של אשה קטנת קומה שעבודותיה ציינו את העשייה הציונית: ריקוע הנחושת בקיבוץ גלאון, הפסל "משואה לתקומה" בנצר סירני, אפרים צ'יזיק ביער חולדה, הלורד מלצט בתל מונד ופסל השלושה בקיבוץ עינת.
"בין שתי מריות" – הנשים בחייו של ישוע / מדריכה: איילת אורפז
בין נצרת, כפר כנא ומגדלא. בין הבתולה למגדלית. בין הבשורה, הלידה, החתונה לצליבה. כיצד השפיעו הנשים על הדת החדשה ועל אופיו של מייסדה.
התשמע קולי – בעקבות 'הרחליות' בירושלים / מדריך: אוריאל פיינרמן
רחל אימנו, רחל בת כלבא שבוע, רחל המשוררת ורחל ינאית בן צבי, בין הסיפור האישי לסמל הלאומי, האם השם רחל הוא גזירת גורל? בין האתרים בהם נבקר: קבר רחל אימנו, רמת רחל, בית הנשיא, הר ציון והבית ברחוב הנביאים.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
29 נובמבר
2020:
14 פברואר, 28 פברואר, 20 מרץ, 3 אפריל, 15 מאי