סכסוכים בעולםתיעוד נדיר מהשטח

איתי אנגל חתן פרס סוקולוב, כתב בתכנית התחקירים "עובדה"
איתי אנגל הוא העיתונאי הישראלי היחיד שדיווח כמעט מכל זירת סכסוך עולמי ב־ 28 השנים האחרונות. התיעוד הנדיר שלו מסוריה, עירק, אפגניסטן, פקיסטן, בוסניה, קוסובו, רואנדה, קונגו ועשרות מדינות נוספות, הופך את ההרצאות שלו לחוויה כמעט ממשית. רק כאן תוכלו ללמוד ממקור ראשון איך הדברים נראים באמת.
תכנית הקורס - סמסטר א
היום שאחרי דאע"ש - מבט מהשטח
על תכניותיהם העתידיות של מנהיגי דעא"ש והסיכוי שישובו להכות במזה"ת. ראיונות בלעדיים עם לוחמי המדינה האיסלמית ותיעוד בלעדי.
אפגניסטן - מקורות הג'יהאד העולמי
אפגניסטן שוב חוזרת לכותרות. נראה שהטליבאן, הארגון שסיפק מקלט לאל־קעידה ולאוסמה בן לאדן, עומד להשתלט שוב על המדינה. זאת על אף מאמציה של ארה"ב ב־ 18 השנים האחרונות להביס את הג'יהאד ולסלקו מהזירה. נצפה בתיעוד נדיר .
הכורדים - משרטטים מחדש את מפת המזרח
אחד הכוחות המפתיעים והמרתקים ביותר במזרח התיכון. הכורדים הצליחו להביס את דאע"ש בלוחמה קרקעית, והגרילה שלהם היא הכוח הצבאי היחיד בעולם שבו קיים שוויון מוחלט בין נשים וגברים איתי אנגל ששהה עם הכוחות הכורדים בעיראק ובסוריה יקדיש פרק מיוחד ליחסים המיוחדים של הכורדים עם מדינת ישראל.
מאביב הערבי לחורף במזרח התיכון – התפרקות
תיעוד מצולם יציג בפנינו את הרגעים ההסטוריים במהפכות בתוניסיה, מצרים, לוב ויתר מדינות ערב, ובאמצעותו נבין איך הפך תהליך מבטיח של "אביב ערבי" לחורף מאיים של ג'יהאד.
מלחמות קרואטיה, בוסניה וקוסובו
המלחמה שקרעה את המדינה לגזרים היתה האות הראשון לרעיון שמדינות יכולות להתפרק להרבה ישויות. נשמע על ההיסטוריה של יוגוסלביה, נצפה בריאיון נדיר של המרצה עם מי שהוגדר כאחד מפושעי המלחמה המבוקשים ביותר, ונבין באמצעותו את המושג "טיהור אתני".
צפון אירלנד – מה הסכסוך שלהם אומר עלינו?
הברקזיט , הסכסוך בין הקתולים לבין הפרוטסטנטים ומעורבותה של בריטניה הם דוגמא לאפשרות למצוא פתרון לסכסוכים עתיקים. נבחן את המודל ואת הסכנות ליציבותו בשל הברקזיט.
קונגו ורואנדה - "מלחמת העולם של אפריקה"
הסכסוך הקטלני ביותר על פני כדור הארץ: יותר מ־ 5 מיליון בני אדם נהרגו ב"בירת האונס העולמי".
צ׳צ׳ניה, אוקראינה, ורוסיה של פוטין
פלישת רוסיה לאוקראינה וגאורגיה מאפשרת את המשך שלטונו של אסד בסוריה. הבנת המעורבות של סוריה בצ'צ'ניה והאיסלאם הצ'צ'ני שאיים על רוסיה בג'יהאד משלו, תאפשר לנו להבין את מהלכיו הנוכחיים של פוטין. נתייחס גם להרג עיתונאים ולהשתקת האופוזיציה תחת משטרו.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

סינמטק תל אביב,רח' הארבעה 5, תל אביב / מפה
8 מפגשים:ימי שלישי, 19:30-21:15
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 710 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 710 ₪

מועדי המפגשים

2019:
12 נובמבר, 19 נובמבר, 26 נובמבר, 3 דצמבר, 10 דצמבר, 17 דצמבר, 31 דצמבר
2020:
7 ינואר