מוזיאון תל אביב לאמנות

שד' שאול המלך 27, תל אביב | מפה
קווים
9 ,18, 28, 70

אודות

מוזיאון תל אביב לאמנות הוא מוזיאון עירוני הנמנה עם מוסדות האמנות והתרבות המובילים של ישראל. במוזיאון מחלקה לאמנות ישראלית המחזיקה אוסף עשיר של אמנות מקומית מתחילת המאה ה-20 ועד היום; מחלקה לאמנות מודרנית ועכשווית עם יצירות בינלאומיות מאמצע המאה ה-19 ועד היום; מחלקה לרישום והדפס; מחלקה לצילום; מחלקה לעיצוב ואדריכלות; ומחלקה לאמנות המאות ה-16 עד ה-19. לצד תצוגות קבע נרחבות ותערוכות מתחלפות בכל תחומי האמנות מציע המוזיאון תמהיל תוסס ומגוון של תוכניות ופעילויות למבוגרים, לנוער ולילדים: קונצרטים, קורסים, הרצאות, הדרכות, סדנאות ועוד.

מאז היווסדו ב- 1932, ביוזמת ראש העיר הראשון של תל אביב מאיר דיזנגוף, בביתו הפרטי שבשד' רוטשילד, שינה המוזיאון את מיקומו והתרחב באופן משמעותי. אוספו, שכלל תחילה עשרות בודדות של פריטים, גדל בהתמדה, הרבה בזכות נדיבותם של אספנים ואמנים שתרמו למוזיאון מגוון יצירות, כמו גם בזכות תמיכתם ומסירותם של אגודות הידידים השונות של המוזיאון, הפועלות בארץ וברחבי העולם.
כיום מתפרש המוזיאון על פני שלושה בניינים: ביתן הלנה רובינשטיין לאמנות בת-זמננו,הבניין הראשי בשד' שאול המלך, הבניין ע"ש שמואל והרטה עמיר

קורסים במוזיאון תל אביב לאמנות

ביצועי המופת ליצירות הנצח

ביצועי המופת ליצירות הנצח ולהיפך

גיל שוחט
תל אביב והמרכז
8 מפגשים
לתוכנית הקורס
דברים שרציתי לומר

דברים שרציתי לומר

חיים שפירא
תל אביב והמרכז
6 מפגשים
לתוכנית הקורס
החיים כמשחק

החיים כמשחקתורת המשחקים בעידן ה"פוסט-אמת"

חיים שפירא
תל אביב והמרכז
6 מפגשים
לתוכנית הקורס
פורום ממשל ואסטרטגיה

פורום ממשל ואסטרטגיה

איתן בן-אליהו
תל אביב והמרכז
8 מפגשים
לתוכנית הקורס