מהקצה אל הקצה

קצה הוא גבול והוא סוף. ארצנו ארץ קצוות. יש בה גבולות מנטליים, יש בה התחלות ויש בה סופים. כל אלה הופכים אותה למסקרנת, מרגשת, מיוחדת ושונה. נלך מהקצה אל הקצה וניהנה מנופים, סיפורים ואנשים שרק ארץ זו יודעת להציע.

6 סיורים בימי שישי. יציאה בשעה 6:00 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב.
במקרים מיוחדים תוקדם שעת היציאה ותפורסם לקראת יום הטיול

תכנית הקורס
אל מרחבי רמת מזר / מדריך: אסף הרשטיג
נתחיל במרפסת של נחל צין ונצפה במפלו התחתון, נצעד בשביל החוצה את רמת מזר לעבר ערוצו של נחל צנין ונגיע למפל צור מרשים. משם נמשיך בדרכינו לנחל מזר הרחב והיפה וניהנה מנוף רחב של עצי שיטה, אולי אפילו נזכה לצפות בצבאים מקפצים.
תחמסון ופרס / מדריך: צחי גלובין
נחל תחמסון הוא אחד היובלים של נחל פרס. בערוץ מצוקי זה אין מרבים לטייל. יש בו גֵבֵי מים רבים, מפל מרשים, ותצפית מרהיבה על נחל פרס ובקעת פרס. נגיע לנחל פרס בנקודת גֵבֵי פרס, משם נמשיך בקניון התחתון של נחל פרס ונסיים את המסלול בצומת הערבה.
המעלה והמעיינות / מדריך: יואל אורן
נעפיל לרמת המדבר במעלה מזין. בדרך נעצור לתצפיות מזרחה לעבר הממלכה הירדנית. נלך ברמת המדבר, ונחצה את ואדי סמרה דרך מערת קשת חבויה. נרד במעלה פשחה, ונסיים בסיור רגלי ורחצה בשמורה החבויה עינות פשחה.
התבור התבור הזה / מדריך: צחי גלובין
נחל תבור הוא אחד הנחלים הגדולים בגליל התחתון. המסלול יתחיל ליד כפר קיש. נלך בשביל ישראל לכיוון קניון הבזלת המפורסם של הנחל, ונמשיך בירידה לאזור הפחות מוכר שלו, לעין בארה. בהמשך, במורד הנחל, נעבור דרך עצי השיטה המלבינה, ונסיים בכביש 90 ליד קיבוץ גשר.
אם יש גן עדן / מדריך: ד"ר ירון עובדיה
אם יש גן עדן, הוא כאן. נטייל באחד המסלולים היפים והאהובים במדבר - המסלול מעין פואר לעין מבוע. נשכשך בבריכות המים הקרירים, ניהנה מהנופים הקסומים, נכיר את חריטון, את השודדים, ואת הסוכנים הנאציים שהסתובבו באזור.
אל ארץ פלגי מים – בניאס תחתון / מדריך: גלעד בן צבי
מסלול נהדר בנחל חרמון, אחד ממקורות הירדן ובשמו הערבי בניאס. נלך בין פינות חמד נסתרות, נופי פרא, צמחיית נחלים, מפלונים, גשרונים וטבע מסעיר.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:00-18:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
29 נובמבר
2020:
3 ינואר, 21 פברואר, 20 מרץ, 24 אפריל, 5 יוני