מהקצה אל הקצה - מועד פתיחת הסדרה נדחה

קצה הוא גבול והוא סוף. ארצנו ארץ קצוות. יש בה גבולות מנטליים, יש בה התחלות ויש בה סופים. כל אלה הופכים אותה למסקרנת, מרגשת, מיוחדת ושונה. נלך מהקצה אל הקצה וניהנה מנופים, סיפורים ואנשים שרק ארץ זו יודעת להציע.

6 סיורים בימי שישי. שעת היציאה תפורסם לקראת כל טיול. היציאה מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת סבידור (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.
הסיורים יותאמו להנחיות משרד הבראיות.​
תכנית הקורס
מפלי דרום מידבר יהודה / מדריך: אסף הרשטיג
תופעות גיאולוגיות מרתקות, תצפיות עוצרות נשימה, הליכה מאתגרת ברמת המידבר, ראשי מפלים וסיפר פריצתו של מעלה יאיר, כל אלו יהיו במסלול מיוחד ממעלה מור ועד עין בוקק.
כמה קטן ככה גדול – אל המכתש הקטן / מדריך: זיו ריינשטיין
מכתש חצרה הוא הקטן במכתשי ארצנו, אבל אולי היפה שבהם. יש בו תצפיות מרהיבות, חולות צבעוניים, ונופים המזכירים תמונות מכוכב מאדים. נלך במסלול ארוך ויפה מכביש הגישה למכתש ועד שער אשמדאי.
צורות וצבעים של אמא אדמה / מדריך: יובל הדר
מטיילת מצפה רמון נלך אל המנסרה. נשמע על תופעותיו הוולקניות הקדומות ביותר של מכתש רמון, הנחשפות בתחתיתו, על נופיו ועל ייחודו, על מנסרות הסלע ועל אופן התקררות המאגמה הלוהטת.
אתגרים בכרמל / מדריך: עומר שפירא
בשיא עונת הפריחה נלך מהבונקרים של "מצדה בכרמל" דרך הירידה לחי-בר אל ערוץ נחל גלים, ונעלה בקטע מאתגר מעט בנחל כלח תחתון. נמשיך בנחל כלח עליון ובנחל נשר.
סיפורי כזיב / מדריך: חנן אזולאי
מעיינות קטנים, מדרגות סלע, מפלים יבשים, פריחה עונתית, סחלבים, עצים נדירים ואוויר פסגות, כל אלה הם חלק מן המסלול הקלאסי והיפהפה בנחל כזיב עליון אשר מתחיל ומסתיים בכפר הדרוזי בית ג'אן.
מים ובזלת, זויתן ומשושים / מדריך: גלעד בן צבי
במסלול האהוב הזה נלך לאורכו של נחל זויתן. נשכשך בברכות המים הנהדרות, ניהנה מהטבע הפראי מהתצורות הגיאולוגיות המיוחדות, ונסיים בבריכת המשושים המפורסמת.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:00-18:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1150 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1090 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1090 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1090 ₪

מועדי המפגשים

2020:
13 נובמבר
2021:
1 ינואר, 29 ינואר, 5 מרץ, 19 מרץ, 7 מאי