מהקצה אל הקצה

"עוד חוזר הניגון שזנחת לשווא, והדרך עודנה נפקחת לאורך. וענן בשמיו ואילן בגשמיו מצפים עוד לך, עובר אורח". אוהבי הלכת מוזמנים ליהנות בסדרה זו מיפי הבריאה, מהמאמץ, מהדרך, מהנופים, מהמרחבים, מן ההרים והגאיות.
תכנית הקורס
מפלי דרום מידבר יהודה / מדריך: אסף הרשטיג
תופעות גיאולוגיות מרתקות, תצפיות עוצרות נשימה, הליכה מאתגרת ברמת המידבר, ראשי מפלים וסיפור פריצתו של מעלה יאיר, כל אלו יהיו במסלול מיוחד ממעלה מור ועד עין בוקק.
נחל קינה מעגלי / מדריך: אסף הרשטיג
במסלול נחל קינה נפגוש את חורבת עוזה, מצודה עתיקה מהתקופה הישראלית, דרכים קדומות, ערוץ נחל, מפל, וגֵב מים מהמרשימים בארץ. נטפס באחד מיובלי הנחל לתצפית על המרחב, ונסיים את היום בבור מים מיוחד ובשיחה על חיי התושבים המקומיים, אז והיום.
יזרח ובוקק בשמך ירננו / מדריך: אסף הרשטיג
נרד ביובליו של נחל יזרח, וננסה לעקוב אחר חייהם של רועי הגמלים המגיעים למרחב בחורף. מנחל יזרח נעלה אל רכס הצופה על נחל בוקק, ים המלח והרי מואב. נצעד לאורך הרכס, ונרד למפלו העליון של נחל בוקק. נמשיך בנחל בוקק, ונגלה צומח מידברי ייחודי. נסיים בתצפית מצוק תמרור.
על התפר - בין בנטל לבשנית / מדריך: גלעד תלם
נתחיל בטיפוס לבנטל, נרד דרומה, ונלך בשביל הגולן עד עין זיוון, ומשם מזרחה לכיוון רכס הבשנית - על התפר בין סוריה לישראל. יהיו שם פריחה חורפית ופריחה אביבית, בזלת וטוף, וסיפורי הכוחות במלחמת יום הכיפורים.
קדושּה, יזע, פרחים ומעיינות – מפסגת הר מירון לצפת / מדריך: אפרים אזוב
מסלולנו יוליך אותנו מהר מירון לנחל מירון, לבריכות שכווי ולעלייה לצפת. נבקר באתרים קדושים, נראה פרחים נדירים, נצפה על נופים גליליים, נלך בשביל ישראל, ונלגום מים זכים.
נופי הצפון, מים ודובדבנים - מהר קטע לנחל סער / מדריך: גלעד בן צבי
נעלה ונרד בגבעות של הר קטע, שם נראה פריחה ייחודית של סחלבים, בקיות ועוד. מנחל נמרוד נצפה על בריכת רם. נרד דרך מטעי הדובדבנים לנחל סער, וממנו נרד לרחצה בבריכות הנחל.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:00-18:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
25 נובמבר, 30 דצמבר
2023:
27 ינואר, 3 מרץ, 24 מרץ, 5 מאי