רק איתנו - מועד פתיחת הסדרה נדחה

במסגרת סיורים לא-שגרתיים נבקר במקומות ייחודיים שאליהם לא ניתן להגיע בלעדינו. נפגוש אנשים מיוחדים במינם, נפתח דלתות נסתרות, ונעניק לכם חוויות ייחודיות, מעניינות ומרגשות במיוחד.


הסדרה כוללת 6 סיורים בימי שישי. היציאה בשעה 7:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת סבידור (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.

הסיורים יותאמו להנחיות משרד הבראיות.

תכנית הקורס
אנשי הבזלת / מדריך: ברוך שמילוביץ
סיפורם של רמת הגולן והחלום להתיישב בעבר הירדן: משורר "התקווה", נפתלי הרץ אימבר, ביקר כאן בשנות ה-80 של המאה ה-19, גלגוליה של המושבה בני יהודה, מושבות הברון, וסיפורו של אדם נשכח שישב בניו יורק וחלם על נופי הבשן.
ראש העין – "על כנפי נשרים" / מדריכה: אורנה שפרלינג
מסע מרתק אל עולמם של עולי תימן. נבקר בבית המורשת, וניחשף לתרבות המפוארת של הקהילות היהודיות בתימן. ניפגש עם קבוצת רקדנים בתלבושות מסורתיות. נבקר בשוק הצבעוני, נטעם ממטעמי המקום, ונחווה את האווירה החגיגית של יום שישי
"מה זאת אהבה?" - אהבות ירושלמיות / מדריך: עודד אמיתי
מפגשים מיוחדים סביב סיפורי אהבה לא-מוּכרים החוצים עדות ומגזרים. חצר חרדית, מנזר, בית אמידים ערבי ומסעדה מפורסמת. במרכז הסיור יעמוד סיפור אהבתם של עולה הגרדום מאיר פיינשטיין וארוסתו רחל קרמר.
"נחליף המומחים" - חזון ומציאות בשדה בוקר / מדריכים: רויטל צורגיל טויטו ואלישע צורגיל
אב ובתו, מומחה עולמי למיגור המידבור ושחקנית, ייקחו אותנו לתחנות בתולדות היישוב שהיה לסמל ההתיישבות במידבר: תחנת הניסיונות, מצפור חגי,  צריף בן גוריון, הפאב, קיר הקרמיקה בספרייה ועוד.
רואים רחוק רואים שקוף – חבל לכיש / מדריך: ד"ר נחום שגיב
בחבל ארץ לא-מוּכר זה, בשיא עונת הפריחה, כשהאוויר צלול והטבע מתפרץ, נבקר בחורבת לויה, שם לפי מסורת מקומית הרג שמשון אלף פלישתים. נבקר במושבים שקף וכרמי קטיף, נכיר את המערות, ונשמע את סיפורם של התושבים.
פנינים ומכמנים בגליל / מדריך: גיל ברנר
בסיור זה נראה את הקירות המצוירים של הציירת חיתאם בכפר אבו סנאן, ניפגש עם אלמנה דרוזית בכפר סמיע, נבקר בחנות של עפיפה בפקיעין, ונשוחח על גלגול נשמות ועל סדנה להכנת סבון.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1150 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1090 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1090 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1090 ₪

מועדי המפגשים

2020:
13 נובמבר, 25 דצמבר
2021:
22 ינואר, 12 פברואר, 19 מרץ, 23 אפריל