רק איתנו

במסגרת סיורים לא-שגרתיים נבקר במקומות ייחודיים, שאליהם לא ניתן להגיע בלעדינו. נפגוש אנשים מיוחדים במינם, נפתח דלתות נסתרות, ונעניק לכם חוויות ייחודיות, מעניינות ומרגשות במיוחד.
היציאה לסיורים בשעה 7:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב
התכנית
רג'ר, הכפר שמעֵבֶר לגדר / מדריך: אהרל'ה ברינדט
נסייר בכפר יוצא דופן זה שתושביו העלאווים היו בעבר תושבי סוריה, גרו בשטח לבנון, וכיום נושאים תעודות זהות ישראליות. נצא לגלות את סודותיו ואת סיפוריו, נטעם מטעמיו, וניהנה מנופיו וממפגשים מרתקים. 
חגיגות הטימקאט האתיופי בירדן / מדריך: ערן חקלאי
ביום סיור ייחודי זה באזור צפון ים המלח נתמקד בחג האתיופי, בו משולבים אלמנטים דתיים המזכירים את תקופת התנ"ך: המאמינים נושאים דגם המייצג את ארון הברית, ומספרים במחולות ובשירה את סיפורי המורשת והאמונה. אל החגיגות העממיות מצטרפים כל מכובדי הכנסייה האתיופית וראשי הכנסייה בארץ. נבקר במצפה יריחו, בארץ המנזרים, בדיר חג'לה, ובקסר אליהוד.
מהפכה נשית במסדרי הנזירוֹת בירושלים / מדריך: עודד אמיתי
ניכנס למנזרים, נשוחח עם נזירות, ונציץ לעולמן המיוחד והשונה. בין המסדרים בהם נבקר: מסדר הקלאריסות העניות, מסדר סן ז'וזף הקדוש של ההתגלות, מסדר בנות החסד של סן-ונסן דה פול, מסדר האחיות מציון, מסדר הרוזרי. 
חובה לבוא לסיור בלבוש צנוע.
"למידבר שאנו על דבשות גמלים" – הנגב בזמר ובשירה העברית / מדריך: יורם טויטו
בטיול בנגב נלך בעקבות שירים שנכתבו על המידבר: המיסתורין, המרחבים האינסופיים, הנופים המרהיבים, סיפורי המקרא, ההליכה בעקבות המים והצאן. נבקר באתרים עליהם נכתבו השירים, נכיר את הסיפורים מאחורי המילים, נלגום כוסית, נשיר ונזמר את שירת הנגב.
היו כאן פעם יהודים? / מדריכה: אסתר שמואלי
נערוך מסע בעקבות זיכרונות על יהודים ועל קהילות שכבר אינן. נבקר ב"יענקל'ס שטעטל" בכפר חסידים. נמשיך לאושה הקדומה, שם ישבה הסנהדרין.  נשמע גם על דור אושה ועל קרבות רמת יוחנן בתש"ח. נסיים בסיור באתריה היהודיים של העיר שפרעם: קבר צדיק, בית קברות יהודי, ובית כנסת.
לו הייתי רוטשילד בגליל העליון / מדריך: מורן גלאון (דור חמישי למייסדי המושבה ראש פינה)
הברון אדמונד רוטשילד הציל את ההתיישבות היהודית בגליל העליון, ופרס את חסותו על מושבות העלייה הראשונה. נבקר במושבות ראש פינה, יסוד המעלה ומטולה. נספר על פרויקט ייבוש החולה, על משפחת דוברובין, ועל מפעליו ומדיניותו העסקית של הברון. ​

למידע נוסף יש ללחוץ על האזור בארץ שמתאים לכם

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1660 ₪

מועדי המפגשים

2024:
19 ינואר, 16 פברואר, 8 מרץ, 5 אפריל, 19 אפריל, 17 מאי