רק איתנו

סדרה זו תיקח אתכם אל המקומות ואל הסיפורים שאליהם קשה להגיע לבד. נכיר אנשים מיוחדים, נפתח שערים נעולים ודלתות סגורות, ונחצה גבולות גשמיים ומנטליים.
ימי שישי · יציאה בשעה 7:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.

תכנית הקורס
סיפורים בשולי העמק
ביום זה נַפנה את מבטנו אל פינות פחות מוּכרות בשולי עמק יזרעאל ובמרכזו: פינת הנצחה לנדיב הלא-ידוע יצחק אוכברג, דרך נוף רמות מנשה, ואנדרטת חללי התנועה הקיבוצית ונסיבות הקמתה. נשמע על עלילות הפלמ"ח, נראה אתרים קסומים, נפגוש נשים מעוררות השראה, ונאזין לסיפורים במשמר העמק ובכפר יהושע.
נשות פלשת ואשקלון / מדריך: יורם טויטו
נשים ונשיות, עשייה והקרבה, עבר והווה, חלומות ומציאות - במרחב שבין פלשת לאשקלון נכיר גיבורה ויתומה, מכשפות וחכם יהודי, ליידי זרה ומוזרה, אמנית פסיפס, ואלינוער אחת. נבקר באתרי ניצנים ואשקלון: הגן הלאומי, שכונת אפרידר, השוק ומרכז העיר.
האם איבדנו את המשילות בנגב? / מדריך: ד"ר זאב זיוון
בסיור זה נשמע על יחסי מדינת ישראל עם הבדווים החיים בנגב - אתגרים, בעיות, הצלחות, כשלונות, ומה צופן העתיד. ניפגש עם נציג תנועת רגבים, נבקר בבית ספר בדווי, נשוחח עם פעיל בדווי בביר הדאג' ועם מזכירת הישוב רתמים, ולשיחת סיכום ניפגש עם פיני בדש בעומר.
מטקסס לטוסקנה – ההתיישבות במזרח לכיש / מדריכה: ניצן מגל
בסיור זה נתוודע לדרמות הגדולות של תל לכיש המתחדש, ולמערות המיסתוריות בכרמי קטיף. נשוחח עם השריף המקומי במושב שקף. ביישוב נטע נראה נטיעות חדשות, ובמדרשת הדרום נערוך מפגש מרתק עם מנהל המדרשה. וגם המון פרחי אביב והפתעות יחכו לנו בטוסקנה הישראלית.
האישה שאיתו – מגדל, מגדלא, ופארק הירדן / מדריכה: אסתר שמואלי
בית כנסת קדום, כנסייה חדשה, מוזיאון וחידושים ארכיאולוגיים, כל אלה שופכים אור על היישוב שהתפרסם בעולם כולו בגלל אישה אחת. עלֶיהָ, על דמויות מרתקות נוספות, על אמונה וחלומות, נשמע בסיור מפתיע ומרגש. נסיים בפארק הירדן היפהפה.
אל גן נעול – צוהר לעולם הנזירותּ / מדריך: אלי תלמי
בסיור זה ייפתחו לפנינו שערי עולם הנזירוּת, עולם אפוף מיסתורין ורוחניות. בשוּרת מפגשים שנערוך עם נזירות ונזירים נעמוד על הרבגוניות הקיימת בנזירותּ הקתולית. נכיר את יעדיה ואת קשריה עם העולם שמעֵבֶר לחומות המנזר. נבקר באבו גוש, בלטרון, בבית ג'ימאל, ובמנזר הנזירות סנט קלייר בירושלים.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים