ששת הנבחרים

הטיולים האהובים והמעניינים ביותר בשנים שחלפו. מיטב המדריכים יאירו באור חדש ומלומד את מסלולי הטיולים שזכו למחמאות ולשבחים.
ימי שלישי · יציאה בשעה 7:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
תכנית הקורס
מעלי הגפן אל שירת "התקווה" - דליית אל כרמל / מדריכה: אבתסאם חלבי
בסיור זה נגיע לאתרים מוכּרים יותר וידועים פחות בפנינת הכרמל. נשמע סיפורים ואגדות, נתוודע למסורות, נסייר בשוק התיירותי, ונתבונן ביצירות האמנות ובציורי הקיר בגרעין העתיק של הכפר. נתארח באלג'בחאנה, במרכז היסמין ובבית לורנס אוליפנט, ונבקר בגלריה של הצייר סם חלבי.
"פעם התחתנו כאן" / מדריכה: אבירמה האריס
נהריה היא העיר שיסדו היקים, עיר החתונות ובתי הקפה. מה קרה לה, שנשכחה מהלב? נבקר במוזיאון בית ליברמן המספר על ראשית ימי העיר, נגיע לבית הקפה פינגווין, מוסד מכובד בפני עצמו, נראה את בית משפחת שטראוס, נבקר בפסיפס נהדר של כנסייה ביזנטית, ניפגש עם אמנית רקמות יודאיקה, ונצפין לחוף אכזיב ולסיפוריו.
מה אומרות כיפות הזהב? מה מספרים צריחי המסגדים? / מדריכה: שרון טלמור
לאורך קו התפר, בכפר ברא, בג'לג'וליה, בטייבה, בקלנסואה, בג'ת וביישובי זמר, נתוודע להיבטים אדריכליים וחברתיים. נעלה לתצפיות, נטייל ברגל במרכזי היישובים, נבקר במסגדים, נפגוש בעלי תפקידים ומעצבי דעת קהל, ונלמד כיצד מבטא המיעוט הפלסטיני בישראל את קולו במרחב.
"צל ומֵי באר" – בעקבות העפלה ומעפילים / מדריך: עודד רענן
ביקור במעגן מיכאל בקברו של יוסל'ה דרור, שפוצץ בקפריסין אונייה שנועדה לגירוש מעפילים. משם נמשיך לסיפור המעפילים בחוף עתלית, נבקר בסליק יגור, ונסיים במוזיאון ההעפלה בחיפה.
"אנשי הבזלת" / מדריך: ברוך שמילוביץ
במרכז סיורנו יעמוד סיפורם של רמת הגולן והחלום להתיישב בעבר הירדן. נשמע על משורר "התקווה", נפתלי הרץ אימבר, שביקר כאן בשנות ה 80- של המאה ה 19- , על גלגוליה של המושבה בני יהודה, על מושבות הברון, ועל אדם נשכח שישב בניו יורק וחלם על נופי הבשן.
"ראשונות תמיד אנחנו" / מדריך: שלמה סגל
בסיור מעורר השראה זה נלך בעקבות נשים גיבורות במלחמת העצמאות - הקשריות מירה בן ארי והדסה למפל. נבקר באתרי ניצנים, באנדרטת שיירת חולדה, ובאתרי לטרון.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שלישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
15 נובמבר, 13 דצמבר
2023:
17 ינואר, 28 פברואר, 2 מאי, 16 מאי