ששת הנבחרים

בסדרת הטיולים האהובים והמעניינים ביותר בשנים שחלפו יאיר מיטב המדריכים באור חדש ומלומד את מסלולי הטיולים שזכו למחמאות ולשבחים.
היציאה בשעה 7:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
התכנית
בשם הצאר / מדריך: האב רומן גולטייב
מבני הדת שבנו הרוסים בירושלים הם מהיפים בעיר. בסיור זה נגלה מה מסתתר מתחת לבצלים המרהיבים של כנסיית מריה מגדלנה והכיפות הנהדרות של כנסיית כל הקדושים. ננסה לפתור את השאלות והחידות במתחמים הסגורים של הרוזנים, הנסיכים והצארינות.
האם איבדנו את המשילות בנגב? / מדריך: ד"ר זאב זיוון
במרכז הסיור יעמדו החיים בנגב - אתגרים, בעיות, הצלחות, כשלונות, ומה צופן העתיד. ניפגש עם נציג תנועת רגבים, נבקר בבית ספר בדווי, נשוחח עם פעיל בדווי בביר הדאג' ועם מזכירת הישוב רתמים. לסיום ניפגש עם פיני בדש בעומר.
מפגש דתות ברמלה / מדריך: ד"ר עודד ציון
קראים, איסלאם ונצרות - רמלה היא מרכז היסטורי לדתות ולזרמים שונים אשר עיצבו את העיר ותרמו לייחודה. נבקר במרכז הקראי, ונדון בייחודם של הקראים ובאופי אמונתם. נבקר במסגד הגדול, ובאמצעותו נכיר את גלגוליה של העיר. נעבור בשוק הססגוני, ובביקור בכנסייה נלמד על עולמם של הפרנציסקנים. 
ירושלים של טעמים וריחות / מדריך: יורם טויטו
עיר הקודש היא גם אחת הערים ההטרוגניות והמרתקות מבחינה קולינרית. העדות, הדתות והטיפוסים השונים מולידים מאכלים אשר נמכרים בשווקים מגוונים. נעבור בין דוכני האוכל ונכיר את סודותיהם.
מטקסס לטוסקנה – ההתיישבות במזרח לכיש / מדריכה: ניצן מגל
נכיר את הדרמות הגדולות של תל לכיש המתחדש, ואת המערות המיסתוריות בכרמי קטיף. נשוחח עם השריף המקומי במושב שקף. ביישוב נטע נראה נטיעות חדשות, ובמדרשת הדרום נערוך מפגש מרתק עם מנהל המדרשה. 
ציפורי גן העדן בירושלים / מדריך: ניר אורטל
סיפור תולדותיהם של הקרמיקה הארמנית ועיטוריה המרהיבים ייקח אותנו אל סדנת יוצרים ואל בתים ירושלמיים שקושטו באריחי קרמיקה אלו. נבקר גם במוזיאון הארמני המחודש.​

למידע נוסף יש ללחוץ על האזור בארץ שמתאים לכם

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שלישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1660 ₪

מועדי המפגשים

2023:
19 דצמבר
2024:
20 פברואר, 12 מרץ, 2 אפריל, 16 אפריל