קצרים בטבע

סדרה זו נולדה בעקבות מגיפת הקורונה, והפכה עד מהרה לאחת מסדרות הטיולים המבוקשות והאהובות. בואו איתנו אל הטבע בשעות הקסומות של שישי בבוקר, וחיזרו מוקדם הביתה לקבל את פני שבת המלכה.
ימי שישי, יציאה בשעה 9:00 מנקודת המפגש שצוינה ליד כל אחד מהסיורים. משך כל סיור 3-5 שעות.
התכנית
רוח גדולה באה / מדריכה: אביבית ברוקשטיין
נספר את סיפור חייה ומותה של חנה סנש. בשדות ים נבקר בבית ההנצחה המחודש, נראה את הפסלים המיוחדים הפזורים בקיבוץ, ונרד לחוף הקסום. נספר סיפורי פלמ"ח וסיפורי תש"ח, ולא נשכח גם את הורדוס ואנשי העבר הרחוק.  
נקודת המפגש: חניון שדות ים
ויליאם טל בכרמל / מדריך: גלי נחום
המסלול היפה והכי קלאסי בכרמל קיבל, בצדק, את הכינוי "שווייצריה הקטנה". נבקר במבוא נחל כלח, נצעד לאורכו של הצניר המפורסם, נכיר את סיפורם של החי בר ו"המבצר האחרון". לטייל בישראל ולהרגיש באלפים. 
נקודת המפגש: חניון שווייצריה הקטנה
"ההרים עסיס וכל הגבעות תתמוגגנה" / מדריכה: שרה רוטנברג
בהר שלמון ישנו מסלול נהדר ולא מוּכר, סמוך ליד קנדי וחורבת סעדים. אפשר לראות ממנו נופים מרהיבים ואת מרחבי הרי יהודה. פרחי החורף הנהדרים יפרחו בשיאם. נשמע סיפורי מקרא ואגדות קדושים. 
נקודת המפגש: חניון חורבת סעדים
סיפור על אהבה, שמורה ומושבה / מדריך: ברוך שמולביץ
שמורת עינות גיבתון מפתיעה גם את המטיילים וחובבי הטבע הוותיקים ביותר. בין מסילות הברזל לכביש 6 קם לתחייה עולם עשיר של צומח וחי, ביצה, פלג מים זורם, תל מקראי, חורשת אקליפטוס, גשרי ברזל ומגדל תצפית. נבקר גם במושבה מזכרת בתיה, ונספר את סיפורי הראשונים. 
נקודת המפגש: בכניסה לשמורת עינות גיבתון
המלך צב צב בשרון / מדריכה: עדי כפרי
נצא למסלול מפתיע ויפה לאורכו של נחל אלכסנדר. נראה את עבודות השימור שבוצעו בנחל, נכיר את הצב הרך שעל שמו קרוי "גשר הצבים", נבקר בחורבת סמארה, ונמשיך עד חוף מכמורת.  
נקודת מפגש: גשר הצבים (ליד כפר ויתקין)
לשבור את הגלים או: דיזנגוף לחוף ימים / מדריך: חנן אזולאי
נתוודע לעולם המופלא של בעלי החיים בלגונת נחשולים ולסודות הפיניקים והכנענים בגן לאומי תל דור. על אפיזודה ציונית ואוצרות אבודים נשמע במוזיאון המיזגגה.  
נקודת המפגש: בחניה של תל דור​

למידע נוסף יש ללחוץ על האזור בארץ שמתאים לכם

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 09:00-13:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 840 ₪
תלמיד ותיק 5% - 795 ₪

מועדי המפגשים

2024:
9 פברואר, 15 מרץ, 22 מרץ, 5 אפריל, 3 מאי, 17 מאי