שיא הרייטינג

הטיולים האהובים והמבוקשים ביותר מהשנה שעברה. טיולים שזכו למחמאות, לשבחים ולביקוש הרב ביותר.

יציאה בשעה 7:30 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב

תכנית הקורס
הסודות של חדרה / מדריך: זיו ריינשטיין
חדרה, שהוקמה ב־ 1891 , מכילה סודות רבים ומעניינים. בטיול זה ניכנס לעובי הקורה: מוזיאון המייסדים, בית חנקין המרהיב, בית אבשלום פיינברג, שדרת המייסדים, מפרץ הסינים, תל גדור, מפעל נייר חדרה, יער האיקליפטוסים ועוד.
אלפא ואומגה – רוסיה בארץ הקודש / מדריך: האב רומן גולטייב
האב רומן גולטייב, חבר המשלחת הרוסית הדתית בירושלים, יוביל אותנו למגדלי הפעמונים, לכנסיות, לפינות המסתור, לקאפלות, ולמקומות הקדושים ביותר לכנסייה הרוסית בירושלים. נבקר גם במקומות שאינם פתוחים לקהל הרחב.
אל שתי מושבות במזרח הגליל: יבנאל ומנחמיה / מדריכה: אסתר שמואלי סטפמן
ביבנאל נבקר ב"בית של סבתא צילה". נשמע על משפחת האיכרים ממפוני סאחם ג'ולן שהיו ממייסדי המושבה. נשמע על פרשת חיסול לוחמי הלח"י, על מבצע מייקלברג, על הקמת טייסת הגליל, ועל קהילת הברסלבים. נבקר גם בקבר הצדיק מיבנאל. משם נמשיך למנחמיה ונגלה את סודותיה.
אוצרות כחל, סמטאות צפת, ומופע כליזמרים / מדריכה: שרה רוטנברג
נתחיל את הסיור בשביל הליכה לא ארוך בתוך מושב כחל, הנקרא "אוצרות כחל". השביל יוביל אותנו לתצפית מיוחדת על נחל עמוד. בדרך ניהנה מפריחת האביב. לאחר מכן נעלה לצפת, אל הסמטאות הציוריות של העיר העתיקה. נגיע אל מרכז הקבלה של ארגון "אסנט", שם נפגוש שני כליזמרים שירגשו אותנו בווירטואוזיות הנגינה שלהם.
פורצי דרך ויזמים בעמק חפר / מדריכה: רעות בירן
בין נתניה לחדרה נחבא אזור קסום ומלא הפתעות. נכיר את "ארץ המאגרים", את אגמון חפר, ופטיסרי מקסים שפתחה אישה מיוחדת. נגלה גם את קצוות עולם החקלאות, תערוכת אמנות קהילתית, בעלי חיים ואתרי פריחה מיוחדים.
ארבע נשים וגעגוע / מדריך: אורן שמואלי
בסיור זה נתוודע לארבע נשים, ארבעה מסעות, וארבע תרבויות. נשמע על העצמה נשית וגבורה. ניפגש עם נזירה צרפתית, עם מומחית לתרבות האתיופית, עם בת העדה הקראית, ועם ערבייה מוסלמית ילידת העיר לוד, מנהיגה ופעילה חברתית.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
8 נובמבר, 6 דצמבר
2020:
3 ינואר, 27 מרץ, 3 אפריל, 8 מאי