שיא הרייטינג

הטיולים והמדריכים המבוקשים, האהובים והמעניינים ביותר מהשנים שעברו. זהו אוסף טיולים שזכו למחמאות ולשבחים הרבים ביותר.
ימי שישי · יציאה בשעה 7:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
תכנית הקורס
הרודיון / מדריכה: אביבית ברוקשטיין
הרודיון הוא אחד המבנים המקוריים וההרפתקניים ביותר שהוקמו בעולם הקדום. המלך הורדוס הקים כאן מבנה שהוא שילוב של ארמון ומבצר חזק. נתחיל את סיורנו בתצפית על האתר מקיבוץ רמת רחל. נעפיל אל ההר, ניבלע בחיקו, ונגלה היסטוריה וסיפור אנושי מדהים ומרתק.
מאברהם אבינו עד רוביק דנילוביץ / מדריך: יואב אבניאון
נפגוש את אברהם אבינו בתל באר שבע המקראי, ונברר האם הבאר בשער העיר היא אכן באר אברהם. נמשיך לבאר שבע ה"טורקית" ולאתריה המרתקים: בית העלמין הבריטי ותחנת הרכבת ההיסטורית. נסיים בסיור רכוב בעיר המודרנית, המתפתחת בצעדי ענק.
חגיגה של טבע – עמק חפר והשרון / מדריכה: רעות בירן
כשהטבע בשיאו, הפרחים פורחים והעצים מלבלבים, נסייר באתרים קרובים אבל פחות מוּכרים: ארבורטום באילנות, פרויקט "אלונים שווים לטבע", נחל אלכסנדר ואגמון חפר.
בלדה לשוטר / מדריך: אלי מגידיש
סיור שהוא שיר הלל למשטרה: מ"מעשיהו" השוטר המקראי, דרך משטרת המנדט הבריטי, הקמת משמר הגבול, ועד משטרת ישראל. נערוך ביקור מקיף בבית המורשת של המשטרה בבית שמש, במיני-ישראל, ב"גבעת החתולות", ובתל עזקה.
ארמון רב תפארת על שפת הכנרת / מדריך: ערן מאיר
סיפורים רבים נטוו סביב הכנרת, וסובבים אותה אתרים ובהם מבנים מרשימים. גיבורי הסיפורים והאתרים הם נסיך יפה תואר, לורד בריטי, ארמון אומיי נשכח, אכסניה נהדרת, ומלונות ישנים וחדשים. נבקר בארמונות השונים, ונשמע על שליטים ועל שועי עולם אשר איוו להם מושב על חופי הימה.
בעקבות אלי כהן לרמת הגולן / מדריך: גיל ברנר
עם מלאות 58 שנים לעלייתו של אלי כהן לגרדום נעקוב באמצעות אנדרטאות וסיפורים אחר דמותו של האיש והמיתוס. הטיול המרתק הוא פרי מחקר מעמיק של המדריך. הוא מבוסס על ראיונות עם בני משפחה וחברים, ועם דרוזים שנכחו במעמד התלייה, וכן על מסמכים וצילומים בלעדיים.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:30-19:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
4 נובמבר
2023:
6 ינואר, 17 פברואר, 24 מרץ, 21 אפריל, 19 מאי