קצרים בתל אביב

בבוקר רגוע, בין הרחובות הסואנים של הכרך הגדול, נשמע סיפורים נסתרים, המחכים שנעצור ונשמע אותם. צאו איתנו לסיורים מרתקים, וחיזרו הביתה לשנת הצהריים המסורתית.
ללא אוטובוס · ימי שישי · יציאה בשעה 10:00 , מנקודת המוצא שצוינה ליד כל סיור. משך כל סיור כ 3- שעות.

תכנית הקורס
צדיקים בחול / מדריך: ברוך שמולביץ
עיר הפלאות נולדה מתוך חלום גדול, אבל האם החלום היה ניו יורק או ירושלים? ימיה הראשונים של העיר הם תחילת הסיפור בו מסתתרות התשובות. ננסה להבין מדוע דווקא בתל אביב נולד החלום על חיים נורמליים. 
נקודת המפגש: פינת רוטשילד והרצל, ליד הקיוסק
בין הכיכרות / מדריכה: שירלי קייזר
"תשע בכיכר", "שירים בכיכר" – כיכרות שונות, ללא צורך בהסבר באיזו כיכר תל אביבית מדובר. לאורך השנים בוצעה "מתיחת פנים" בכמה מכיכרות העיר החשובות שהיו ועודן מוקד לאירועי תרבות, הפגנות, ואירועים היסטוריים בתולדות המדינה - מכיכר צינה דיזנגוף, למתחם התרבות וכיכר רבין. 
נקודת המפגש: דיזנגוף פינת פרישמן, ליד תיאטרון בית ליסין
עג'מי – החיים עצמם / מדריכה: מיכל ששון ביבי
מה מסתתר מאחורי השם עג'מי? מהו אופי השכונה, ומה סיפורה מאז הקמתה במאה ה 19- ועד היום? סיור זה נוגע ברקמת החיים העדינה של השכונה, בין ישן לחדש, בין כפרי לעירוני, עם מדריכה תושבת השכונה. 
נקודת המפגש: מסעדת הדייגים, בכניסה הדרומית לנמל יפו
המכנסיים של זלמן והמגדלור הסודי / מדריך: טל סגל
לאורך רחוב אלנבי, מהים ועד כיכר מגן דוד, נחבאים כמה מהמקומות ומהסיפורים המצחיקים והמוזרים ביותר של תל אביב. נטייל כמו בעיר זרה, ונכיר דמויות משעשעות, אנשים מוזרים, ומקומות שהיו ואינם. 
נקודת המפגש: בכניסה לקפה ארומה, רחוב אלנבי 1
חוכמת הבייגלה / מדריכה: רעות בירן
נצא לסיור בעקבות הניחוחות והטעמים של הלחם. נהלך בסמטאות יפו, וננסה לעמוד על מקומו של הלחם במסורות, באמונות ובטקסים. נדבר על תפקיד הלחם בדתות ובתרבויות שונות. כל זאת, בביקורים במאפיות שהן חלק ממרקם החיים היפואי. 
נקודת המפגש: כיכר השעון ביפו
אחוזת בית / מדריך: רענן לוי
סיור בתל אביב הקטנה: האנשים, האירועים והמקומות מאחורי הקמתה, ופריחתה של "אחוזת בית", העיר העברית הראשונה. מפסיפס גוטמן לאנדרטת המייסדים, מבית החולים פרויד לבתי המשפט. נקודת המפגש: רח' אחד העם 20 , פינת רח' הרצל​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 10:00-13:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 820 ₪
תלמיד ותיק 5% - 775 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 775 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 775 ₪

מועדי המפגשים

2022:
25 נובמבר, 30 דצמבר
2023:
27 ינואר, 3 מרץ, 24 מרץ, 14 אפריל