מקל, תרמיל, גליל

קחו מקל, קחו תרמיל, ובואו איתנו אל הגליל, אל הנופים המשכרים, הסיפורים והאגדות, הקהילות, המנהגים, הקצב והאווירה, שילובים של הרים ועמקים, מזרח ומערב, חדש וישן, יהודים וערבים.
ימי שישי · יציאה בשעה 7:00 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
תכנית הקורס
בעקבות שמן הזית הגלילי / מדריך: גיל ברנר
סיורנו יקיף מפגשים ונופים לא מוכּרים בגליל התחתון: נלך מהררית אל הכפר דיר חנא דרך אתר הזיתים העתיקים ועין נג'מיה, נסייר ברובע העתיק בכפר דיר חנא, נבקר בהררית, שם נבנו בתים בשיטת הסטפדיה וודה, ובבית בד פעיל המייצר שמן כמו זה שהובא למקדש בירושלים.
צלבנים, מלכיתים ונסיך הגליל / מדריכה: ד"ר רוית פרבר
נתחיל את סיורנו במבצר יחיעם שהקימו חברי המסדר הצלבני הטבטוני, ושימש גם את דאהר אלעומר בתקופה העות'מאנית. מהמבצר נרד לנחל יחיעם, ונצעד ליישוב כליל. נמשיך לכפר מעיליא, נבקר במבצר הצלבני שטו דה רואה ובכנסייה המלכיתית, ונשמע על הזרם המלכיתי, היווני קתולי, ומשמעותו.
נחל ראש פינה / מדריכה: אבירמה האריס
מהר כנען נגיע לראש פינה במסלול בו צעדו אברכי צפת כדי להקים את גיא אוני, בו הלך הרב שוב שהגיע מרומניה על מנת לקנות את אדמות ראש פינה, ובו צעדו לוחמי הפלמ"ח חרש בלילה בדרכם להציל את צפת. נעבור בוואדי קסום, ולצידנו יהיו מעיינות ופרות רועות באחו. נסיים בסמטאות האבן העתיקות של ראש פינה.
מקל ותרמיל בין העמק לגליל / מדריכה: שרה רוטנברג
מסלול הליכתנו יהיה בגבעות הגליל התחתון סביב היישוב תמרת: יער אלוני התבור המרשים, תצפיות מיוחדות, אבן "השבת", תל שימרון וסיפוריו, דמויות מרתקות, וסיפורים מרגשים בבית הקברות של נהלל.
בשבילי תהילה – גמלא ועמק הבכא / מדריך: דורון בן שמעון
סיור זה צובע בצבעים עזים את רגעי האימה, אי-הוודאות והדרמה. נשחזר את הרגע בו אספסינוס כמעט נהרג, ונעמוד על אישיותו החידתית של יוסף בן מתתיהו ועל שאלות הקשורות למרד עצמו. בהמשך ניסע לעמק הבכא, ונשמע על אחד הקרבות הכי משמעותיים במלחמת יום הכיפורים.
נחל בצת וחורבת דנעילה / מדריכה: אבירמה האריס
במסלולנו נראה כפר חווה ביזנטי שניטש ונעלם בתוך החורש, נחל, קטלבים ואלונים גבוהי צמרת, ומערת נטיפים מרהיבה.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
25 נובמבר, 30 דצמבר
2023:
3 פברואר, 3 מרץ, 14 אפריל, 5 מאי