מקל, תרמיל, גליל

קחו מקל, קחו תרמיל, ובואו איתנו אל הגליל, אל הנופים המשכרים, הסיפורים והאגדות, הקהילות, המנהגים, הקצב והאווירה, שילובים של הרים ועמקים, מזרח ומערב, חדש וישן, יהודים וערבים.
ימי שישי • יציאה בשעה 7:00 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
תכנית הקורס
אריגים וערגונות / מדריך: משה הרטמן
במה עסקו תושבי יודפת העתיקה?  איזה שמן הפיקו כאן בעבר? באילו שיטות ניסה יוסף בן מתתיהו להרחיק את הרומאים? מי הם השכטריסטים, ולמה הגיעו דווקא לכאן? נשמע את סיפורי יודפת מהעבר הרחוק ומהעבר הקרוב. 
הגדת כפר הצמחונים / מדריכה: חמוטל לשם
נספר על הקמת אמירים, כפר הצמחונים והטבעונים. נטייל בשביל הסובב את היישוב, נצפה על הכנרת והגליל, ונזכיר את הקהילות השונות שחיו כאן. נבקר בבית אמנית מקומית המגלפת בעץ, ומציירת ציורי נוף, דיוקנאות, ועל חלוקי נחל.
זורמים עם הנחל / מדריכה: אסתר שמואלי סטפמן
נכיר את נחל צלמון: מפלי פרוד, המעיינות, הצומח, התושבים וטחנות הקמח הרבות. נעקוב אחר מסלול הנחל עד לשפך הכנרת בבקעת גינוסר היפה והפורייה. נסיים בבית יגאל אלון על שפת הכנרת.
סימפוניה של פריחה גלילית / מדריכה: שרה רוטנברג
הפריחה המדהימה של השקדיות והתורמוסים על מדרונות נחל תבור גרמו לבוטנאים לכנות את המסלול "סימפוניה בכחול לבן". נרד מקיבוץ גזית לכיוון כפר קיש, ונתפעם מנופי הגליל המזרחי ומפריחות האביב בשיאן.
לגעת ביופי ובפשטות / מדריכה: אבירמה האריס
נלך בוואדי חביס, במסלול הסובב את הר זבול. נראה מעיין ונביעות, פריחה, חורש, ונופי גליל. לסיום נבקר בכפר הדרוזי חורפייש ונעלה לנבי סבאלן, המקום השני בקדושתו לדרוזים.
 יש לבוא בלבוש צנוע.
כמהין ודובדבנים / מדריך: אהרל'ה ברינדט
בחודש מאי, כשהגולן פורח, נעלה לתצפית מתל שיפון. נמשיך למטע שבו  מגדלים כמהין. ליד אנדרטת "אור וירושלים" נספר על יוסף שריג ז"ל. נכיר את פרויקט הטורבינות בעמק הבכא, ונראה את עצי הדובדבן בפריחתם.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1662 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1662 ₪

מועדי המפגשים

2023:
10 נובמבר, 29 דצמבר
2024:
2 פברואר, 1 מרץ, 12 אפריל, 24 מאי