נפלאות הטבע

"עוד חוזר הניגון שזנחת לשווא והדרך עודנה נפקחת לאורך, וענן בשמיו ואילן בגשמיו מצפים עוד לך, עובר אורח". רק מי שמטייל יכול להבין באמת את מילותיו של אלתרמן, שהן שיר הַלל לטבע ולמעשה הבריאה.
תכנית הקורס
סימפונית הסתיו בנחל זוויתן / מדריך: אפרים אזוב
במסלול זה, שהוא אחד היפים בארץ, נלך בין פריחות ולבלובים, בין מפלים ובריכות, בזלת וטוף, חורף ואביב. נחפש את אירוס הגולן, וניהנה מהמים הקרירים, מהבריכות הקסומות, ומהטבע הפראי.
צאלים צללו וצפירים פעו / מדריך: חנן אזולאי
במסלול הקלאסי בחלקו העליון של נחל צאלים יש הכל: מפל ענק, גֵבֵי מים נהדרים, ברכת צפירה, קניון פראי, והוד מידברי. נספר על יושבי המידבר בימים ההם ובזמן הזה, ועל הכוחות העצומים שמשנים את הנוף.
בעקבות דוד בנחל דוד / מדריך: שגיא מלמן
נתחיל בבית ספר שדה עין גדי. נטפס להר ישי ומשם לגב חלון, נמשיך ונלך דרך מערת דודים למקדש הכלכוליתי. נעקוב אחר דמותו השנויה במחלוקת של דוד המלך, במקום אליו נס על נפשו.
בתרונות בארי ונחל גרר / מדריך: חנן אזולאי
בשדות החקלאיים בין קיבוץ עלומים לבארי ישנו עמק נפלא ובו צמחייה מידברית וים תיכונית ושלל פרחים. נבקר ביער האקליפטוסים ובמחצבות הגופרית, ונסיים בנחל גרר בטיפוס לתל גמה.
אמנים וסיפורים בהר גילון / מדריך: משה הרטמן
היכן נמצא סיבוב התדהמה? בזכות מה הצליחו דגן וחבריו לקבל את גילון א' עם הנוף השווה יותר? האם ליענקל'ה אכן צמחו שערות ירוקות בכף היד? אילו גבינות מייצרים בחוות הנוקד? על כל אלה נשמע בסיור בהר גילון, בו שני יישובים וחווה אחת.
כחל – והוא עולה על כל העדיים / מדריכה: אריאלה ארז
נלך מבריכת מן לאורך ציר 5 דרך "הערוץ הלח". נטפס להר כחל תוך תצפיות אל מרחבי הגליל, נבקר במכרות הכחל ובעין כחל, ומשם נמשיך לנווה אטי"ב.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:30-18:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1662 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1662 ₪

מועדי המפגשים

2023:
29 דצמבר
2024:
19 ינואר, 16 פברואר, 29 מרץ, 12 אפריל, 19 אפריל