פינות חן נסתרות

הטבע בארצנו משופע בנופים נהדרים ובנקודות חן יפהפיות. נגלה מקומות אחרים, גוונים שונים ואתרים חדשים. נערוך מסע מצפון ועד דרום, ממערב למזרח, אל פינות חן נסתרות ואהובות.
ימי שישי · יציאה בשעה 6:30 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
תכנית הקורס
ממעלה עלי לשער אשמדאי / מדריך: שמוליק כספי
ראש מעלה עקרבים, ראש נחל מצלעות, השביל היורד למכתש הקטן, הלא הוא מעלה עלי, ושער אשמדאי, כל אלה הפכו עם הזמן לנקודות ציון ידועות ומפורסמות בקֶרֶב המטיילים. מסלול מקסים זה מותיר אותנו בכל פעם פעורי- פה מול יְפי הבריאה.
בביתו במידבר / מדריך: אסף הרשטיג
טיול בעקבות מאיר שלו ברמת מזר. נטייל באגן נחל צנין, וניהנה מנוף השיטים ומצוקי הצור. נגלה צמחים ובעלי חיים, ונתמסר לאווירה המידברית. במהלך המסלול נשלב קטעים מספריו של מאיר שלו, שיעזרו לנו להמחיש את המראות.
סובב נבי סמואל / מדריכה: ד"ר רוית פרבר
נבי סמואל הוא אתר קדוש לשלוש הדתות, ויש בו גם מתקני חקלאות וקברים עתיקים, טראסות חקלאיות, צמחייה עשירה ובעלי חיים, כולל צבאים.
אחרי הלהבות בהרי יהודה / מדריך: עטר זהבי
נפתח בביקור בהר טייסים, באנדרטת חיל האוויר. נמשיך בירידה מאתגרת מעט אל עין טייסים, מעיין שכבה מקסים. נמשיך לכיוון שביל ישראל מעל נחל כיסלון, נקיף את קריית יערים, ונלך דרך סינגל אופניים לעין לימור, בקרבת היישובים עין נקובה ועין רפא.
ממפלי דליות לגמלא העתיקה / מדריך: עומר שפירא
נלך אל מפל דליות ומפל הבזלת, נמשיך מעל המצוקים אל שמורת גמלא, ונרד לסיור מקיף ב"מצדה של הגולן". נעלה בשביל תלול וקצר אל שביל הנשרים, נצפה על הקינים בנחל גמלא, ונספר את סיפורם (העצוב) של נשרי הגולן.
אביב בגולן - מהר כרמים ליער אודם / מדריך: גלעד בן צבי
מהר כרמים נצפה בבריכת רם. נרד דרך מטעי הדובדבנים, נחצה את יער אודם המפורסם, ונפגוש סחלבים ופרחי אביב נוספים. נבקר בחורבות עתיקות ונשמע את סיפורן, ונסיים בג'ובה הגדולה.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 06:30-18:30
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
2 דצמבר
2023:
13 ינואר, 10 פברואר, 31 מרץ, 21 אפריל, 19 מאי