מהר לעמק

גם השנה נצעד עם טובי המדריכים אל פסגות ההרים, אל העמקים והמישורים. צפונותיה של הארץ הטובה, סיפוריה, נופיה, מעיינותיה ואנשיה יתגלו לנו במקומות מוּכרים ועלומים. המסע יתחיל בגובה נמוך, יסתיים בגבהים, ובעיקר יעשיר וירגש.
ימי שישי · יציאה בשעה 7:00 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.

תכנית הקורס
נחל פרצים והר סדום / מדריך: אסף הרשטיג
נלך בנחל פרצים, נחצה את מישור עמיעז, נעלה לשתי תצפיות בהר סדום, נרד בשביל הדגים, ונבקר במרכז המבקרים החדש של מפעלי ים המלח.
מרידות ביהודה / מדריך: יואב אבניאון
בין מרד החשמונאים למרד בר כוכבא, בין פארק אילון לגבעות מודיעין, נלך בשביל המעיינות. בתצפית מתל עקד נגלה את מהלכו של יהודה המכבי בקרב אמאוס, ונתהה היכן מיקומם של קברי המכבים. תעודות קדומות מעידות כי היו כה מרשימים, עד שנגלו לעיני יורדי הים, מהלך 20 קילומטרים מכאן.
על גדות הגיהנום (וחזרה) / מדריך: ניר אורטל
מהר ציון, המשמש מיקרוקוסמוס של ירושלים כולה, נרד אל גיא בן-הנום ומסורותיו: הסעודה האחרונה והנצחת השואה, בולען מיסתורי ואנדרטה ארמנית, שכונת איסיים וקברי פולנים, חוקר בלי ראש ומבנה בלי גג, שדה דמים וקדוש תמים - ומה הקשר בין הנביא ירמיהו להארי פוטר?
חגיגת טבע והיסטוריה בפארק עדולם / מדריכה: עדי כפרי
מסלול הליכה מקסים יוביל אותנו בין חורבות עתיקות, מרבדי פריחה, ונוף מדהים ב"טוסקנה הישראלית". חורבת בורג'ין, חורבת עתרי, סיפורי תנ"ך, התהוותו של אתוס לאומי, חידות בלשיות עתיקות, קרבות ענק מן העבר, נופים עוצרי נשימה, יין משובח וחורבן – כל אלה יהיו בסיורנו.
החרמש ואם היפהפיות / מדריך: גלי נחום
רומאים, דרוזים, שרידים ארכיאולוגיים מפתיעים, מערות קבורה עתיקות, נקודות תצפית מיוחדות וסיפורי הואדי – ילוו אותנו במסלול טבע ופריחה בכרמל שרק מעטים מכירים.
יודפת והר עצמון / מדריך: דודו קצין
נצא אל לב הגליל התחתון בעקבות מורדים ששינו את פני העולם, ונשמע את סיפורה הטראגי של העיר היהודית יודפת בימי הבית השני. מהר עצמון נצפה על נופי הגליל, ונעסוק בהתיישבות הערבית הוותיקה ובמצפים ששינו את פני המרחב מאז אמצע שנות ה 70- של המאה הקודמת.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
18 נובמבר, 9 דצמבר
2023:
6 ינואר, 10 פברואר, 10 מרץ, 21 אפריל