מהר לעמק

גם השנה נצעד עם טובי המדריכים אל פסגות ההרים, העמקים והמישורים. צפונותיה של הארץ הטובה, סיפוריה, נופיה, מעיינותיה ואנשיה יתגלו לנו במקומות מוּכרים ועלומים. זה מסע שמתחיל בגליל ומסתיים בסְפַר-המידבר.
התכנית
מהכפר שנשכח לכפר הנחבא - סיפור הנרטיב הערבי בגליל / מדריך: משה הרטמן
היכן גדלו התאנים הכי טובות בגליל? מתי נצפה כאן הנמר האחרון? איך קרה שבכפר עתיק היו כל הבתים חדשים? ולאן נעלמה קהילת הנוצרים? על חורבות הכפר מיעאר  קם מושב יעד, שם נבקר. בשעב נבקר בשתי כנסיות ובמסגד בן 300 שנים, נראה גרפיטי מקומי, את עץ המשאלות, ואת קבר הסאדיק. לסיום נבקר באוסף פולקלור ומורשת בדווי. 
השביל היורד לנחל – נחל בית העמק וירכא / מדריכה: אבירמה האריס
נפתח בתצפית ממצודת תפן. נרד בנחל בית העמק, העובר בצל אלונים וחורש ים תיכוני, ופוגש את "המעיין המשוגע". לסיום נבקר בגרעין העתיק של הכפר ירכא, שהפך מרכז הקניות הצפוני ואף הוזכר בשיר.
מצדה - מאז ולתמיד / מדריכה: אביבית ברוקשטיין
נחזור אל המיתוסים שנקשרו במצדה, אל עברהּ המסקרן, אל בורות המים, הארמונות ומבני הציבור. נשוחח על חיי הרוח של אותם ימים, נבקר במגורי המורדים, נראה מה עלה על שולחנו של המלך, ונדון ברכילות היסטורית בת אלפיים שנה. • העלייה להר והירידה ממנו יהיו ברגל. 
"מעבר לתחום ארץ נושבת" / מדריך: שמוליק כספי
נטייל במכתש הגדול בין מאובנים לעצים מבורזלים ונופי בראשית. נבקר בירוחם ונשמע על ציונות ואסקפיזם בנגב המתעורר. 
"המורה של הגליל" / מדריך: דודו קצין
ניסע אל גבעת המורה, ובפסגתה ניהנה מתצפיות נוף נהדרות, בשילוב פריחה אביבית. גולת הכותרת תהיה האירוס הנצרתי. נכיר את כפרי הזועביה באזור, ונמשיך אל כפר קמא הצ'רקסי ובתיו הבנויים מאבן בזלת שחורה. נשמע את סיפורם של הצ'רקסים בארץ מוצאם ובישראל.
אל מחוזות האירוס השחום / מדריך: חנן אזולאי
זהו טיול מקסים בגבעות להב בעקבות האירוס השחום. בשבוע האחרון של חודש מרץ פורח פרח נדיר ויפה זה. נכיר את סודותיו, נספר מי הראשון שגילה אותו, ונגלה שחוץ ממנו קיימים באזור עוד אינספור פרחים ואטרקציות.​

למידע נוסף יש ללחוץ על האזור בארץ שמתאים לכם

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1660 ₪

מועדי המפגשים