אל המעיין

בקשנו מהמדריכים שלנו לבחור מעיינות ומקורות מים אהובים עליהם במיוחד, ולבנות סביבם טיול. איך ניתן לבחור? שאלו המדריכים, יש כל כך הרבה אפשרויות ומקומות נפלאים. ובכל זאת, כל מדריך מצא את המקום המיוחד לו, בסדרה זו נכיר מקומות אלה ואת הקשר האישי אליהם.

6 סיורים בימי שישי, יציאה בשעה 7:00 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת ארלוזורוב, תל אביב

תכנית הקורס
מעיינות נחל אזוב ונחל שיח / מדריך: גלי נחום
את המסלול נתחיל במבואות הדרומיים של חיפה, בחורבת קסטרא, שם נראה ממצאים מרתקים מהתקופה הביזנטית. משם נמשיך במסלול טבע במעלה נחל אזוב, נעצור בנקודות תצפית שונות, ונבקר בעין שיח ועין משוטטים, שרידי בוסתן ייחודי, ולסיום נשמע את סיפורה של העדה האחמדית.
עין לבן ופארק ירושלים המתחדש / מדריכה: שרה רוטנברג
מסלול אל מעיין נסתר בדרום ירושלים. פינה קסומה בין עצים ונוף ירושלמי טיפוסי. הפארק עבר שיפוץ ופיתוח והמעיין מזמין השתכשכות וטבילה צוננת, גם בימות הקיץ החמים. נרד אל פארק הרכבת הישנה לירושלים, נראה את עמק רפאים מתחתנו, ונשאל מה הקשר בין המקום לעדה האתיופי?
הסנפיר הקטן ועין יורקעם / מדריך: יובל הדר
אחד המסלולים היפים והאהובים במכתש הגדול. מסלול קלאסי של נוף עוצר נשימה, חולות צבעוניים, וכל היופי שהמדבר יכול להציע. נצעד על הצלע המזרחית של המכתש, ניהנה מהנוף הנהדר, התצורות הגיאולוגיות המיוחדות, ונרד לאחד המעיינות היפים והאהובים במדבר.
מעיינות במורדות רמת הגולן / מדריך: דודו קצין
למרגלות רמת הגולן ליד קיבוץ גונן, בתפר שבין שכבות הבזלת לשכבות הגיר והדולמיט מסתתרים מעיינות רבים. נבקר בשניים מהיפים והפחות מוכרים, עין חשק ועין מימון. משם נמשיך למפל נחל עורבים.
פתחו של גן עדן – עין מודע וסביבתו / מדריך: חנוך וייזר
טיול בדרום עמק בית שאן: תל זהרון, נחל חרוד, גשר הקנטרה, ממצאים מרגשים בתל רחוב, קיבוץ עין הנציב, ברכות הדגים, תל שלם ופרחים לרוב נשמע סיפורי התיישבות, על הטמפלרים, ובסוף המסלול נגיע אל המעין הנהדר בעין מודע.
סיפורי רמת'ניה / מדריך: גלעד בן צבי
הכפר הנטוש רמת'ניה במרכז הגולן והרכס שמעליו אוצרים סיפורים היסטוריים מרתקים, תופעות גיאולוגיות, מבנים עתיקים, שרידים ארכיאולוגים, עקבות של בעלי חיים וצמחיה ייחודית. המסלול יקח אותנו בין כל אלו, עד למעיין הכפר.

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1550 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1470 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1470 ₪

מועדי המפגשים

2019:
22 נובמבר
2020:
7 פברואר, 28 פברואר, 27 מרץ, 3 אפריל, 8 מאי