אל המעיין -מועד פתיחת הסדרה נדחה

בארץ יְבֵשה, אין כמו מקור מים שופע כדי לשמח את העין ולחמם את הלב. בסדרת טיולים זו נגיע אל שישה מקורות מים: מעיינות, גֵבים, נחלים, ומפלים מהיפים בארץ. בחלקם רק נתבונן, ובאחרים נשכשך רגליים או נרחץ.

6 סיורים בימי שישי. היציאה בשעה 7:00 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת סבידור (תל אביב מרכז, ארלוזורוב), תל אביב.

הסיורים יותאמו להנחיות משרד הבראיות.​

תכנית הקורס
אל הדרמה שלמרגלות המצוק / מדריך: אסף הרשטיג
נלך בערוץ נחל סלבדורה. נכיר את העץ הנדיר ששימש את נביא האיסלאם ואת המעיין הנסתר שלמרגלותיו. בעינות צוקים ניכנס אל השמורה הסגורה, ונראה את תוצאות השינויים האקולוגיים הדרמטיים: מיקרו-קניונים נסתרים ונחלים הזורמים לים
אל עמק הגעתון ומעיין הבירה (מהחבית) / מדריך: דודו קצין
לכבוד חג האילנות ופריחת השקדיות נסייר בעמק הגעתון: חורש מפותח, פרחי החורף הראשונים, מעיינות, ושרידי החווה המרשימה של המיליונר הלבנוני סורסוק. נסיים עם כוס בירה "מלכה" לקראת שבת המלכה, על הדשא בקיבוץ יחיעם.
אל המיוחדים במינם – מפלי פרוד / מדריך: עומר שפירא
נלך במורד נחל פרוד עד המפלים הגבוהים, תופעה ייחודית בארץ ישראל. נלך לאורך המפלים ונחזור במעלה הנחל עד מושב שפר. נסיים בתצפית המרהיבה בהר מצפה הימים, ממנה אפשר לראות את הים התיכון מצד אחד ואת הכנרת מצד שני.
אל נחל הבשור ויובליו / מדריך: זיו ריינשטיין
כאשר הנגב המערבי בשיא פריחתו, כשמרבדי הכלניות זוהרים באדום, נצא למסלולי הליכה קצרים לאורך נחל הבשור: הגשר התלוי, צמחיית הנחלים המרשימה, נוף הבתרונות, תל שרוחן, פארק אשכול, ועין הבשור.
אל פינות החמד של הירדן הדרומי / מדריך: חנן אזולאי
סכר דגניה המפורסם, המשעולים בין דגניה לכנרת, בית המוטור, הירדנית, השבילים החבויים, והזולות הנסתרות לאורך הירדן הדרומי, צליינים, זוגות אוהבים, טבע קסום, סיפורי ראשונים והמון מים – כל אלה יהיו חלק מהסיור.
אל הכנרת – טיול רטוב בבְּטֵחה ובזאכי / מדריך: גלעד בן צבי
נצטייד בבגדי רחצה ונזרום יחד עם הזאכי שבבְּטֵחה, לכיוון הכנרת. נבדוק כיצד השפיעו החורפים הגשומים ועליית מפלס הימה על צמחי הביצה וגדות הנחלים. ניהנה מהטבע הפראי, מהמים הצוננים ומציוץ הציפורים.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1150 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1090 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1090 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1090 ₪

מועדי המפגשים

2020:
4 דצמבר
2021:
22 ינואר, 12 פברואר, 12 מרץ, 30 אפריל, 4 יוני