אל המעיין

בארץ יבֵשה, אין כמו מקור מים שופע כדי לשמח את העין ולחמם את הלב. בסדרת טיולים זו נגיע אל שישה מקורות מים: מעיינות, גֵבים, נחלים, ומפלים מהיפים בארץ. בחלקם רק נתבונן, ובאחרים נשכשך רגליים או נרחץ.
ימי שישי יציאה בשעה 7:00 מחניון "חנה וסע" בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.
התכנית
רגל הפיל, וקסם המידבר / מדריך: גלעד תלם
בנחלי זהר ויזרח נלך בקניון צר קצר ויפה, נראה מצודה רומית, גֵב מים מרשים וסאונה אפריקאית. נתבונן במיפלסים קדומים - עדויות לעלייתו וירידתו של ים המוות, ונבין את התופעות שהתחוללו באזור בעבר ומתחוללות בהווה. נסיים במסלול המהנה והרטוב בעין בוקק. • לא חובה להיכנס למים.
העץ של מוחמד וקניונים נסתרים - סלבדורה ועינות צוקים / מדריך: אסף הרשטיג
נלך בערוץ נחל סלבדורה. נראה את העץ הנדיר ששימש את נביא האיסלאם ואת המעיין הנסתר שלמרגלותיו. בעינות צוקים ניכנס אל השמורה הסגורה, ונראה את תוצאות השינויים האקולוגיים הדרמטיים: מיקרו-קניונים נסתרים ונחלים הזורמים לים.
המיוחדים במינם – מפלי פרוד / מדריך: עומר שפירא
נלך במורד נחל פרוד עד המפלים הגבוהים, תופעה ייחודית בארץ ישראל. נלך לאורכם, ונחזור במעלה הנחל עד מושב שפר. נסיים בתצפית מהר מצפה הימים, ממנה אפשר לראות את הים התיכון מצד אחד ואת הכנרת מהצד השני.
"העץ, הקמה והאהבה" / מדריכות: שרה רוטנברג ואסתר שמואלי
מרחבי הבזלת הכהים של הגליל המזרחי הם כר נרחב למעיינות, לפרחים ולסיפורים. בסג'רה נשמע את סיפור הגֵרים שהתיישבו במושבה ואת סיפורו של חנדלה. במסלול הליכה יפה ולא קשה נגיע למעיין החמישה, ומשם נמשיך אל "עצי האהבה", פינה קסומה בה חרותים שירי אהבה בסלע.
רוקמות התחרה והמעיין הרוטט / מדריכה: אבירמה האריס
ואדי חביז, חלקו העליון של נחל כזיב, הוא מסלול מפתיע ביופיו ובפשטותו. נבקר במעיינות לאורך הנחל, ניהנה מנופים מרהיבים, ונסיים בביקור מקיף בכפר הדרוזי חורפיש ובאתריו.
הרפתקאות בין חצבני לדן / מדריך: שמוליק כספי
 נתחיל בפנינה רומית יפה, מקדש עומרית. ניסע למעיינות הנוחיילה למסלול מקסים ולא קשה, שם נשמע סיפורים, ניהנה מפריחת האביב, ונשכשך רגלינו במים הקרירים. נסיים בהצצה על הכפר רג'ר, ונשמע את סיפורו המיוחד. ​

למידע נוסף יש ללחוץ על האזור בארץ שמתאים לכם

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1750 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1660 ₪

מועדי המפגשים

2024:
12 ינואר, 23 פברואר, 8 מרץ, 22 מרץ, 5 אפריל, 19 אפריל