אל המעיין

בארץ יבֵשה, אין כמו מקור מים שופע כדי לשמח את העין ולחמם את הלב. בסדרת טיולים זו נגיע אל שישה מקורות מים: מעיינות, גֵבים, נחלים, ומפלים מהיפים בארץ. בחלקם רק נתבונן, ובאחרים נשכשך רגליים או נרחץ.
ימי שישי · יציאה בשעה 7:00 מחניון חנה וסע בתחנת הרכבת סבידור, תל אביב.​
תכנית הקורס
מעיינות ומבשרי הסתיו בגולן / מדריך: גיל ברנר
במהלכו של טיול זה נראה פריחה מדהימה של חלמוניות גדולות, סתווניות תשבץ ענקיות, פריחת כרכומים, ועפצים מעניינים על עצי אלון תולע. הטיול יתקיים באווירה של שלכת סתווית ורומנטיקה. נבקר במעיין הכפר מומסיה, ובעין מוקש שליד עין זיוון.
סוד הקסם של נאת עין גדי / מדריך: גלעד תלם
נבקר בכל הפינות הקלאסיות של השמורה שהפכה לאגדה. נלך במסלול נהדר בנחל ערוגות, זה הידוע, ונשכשך בברכות העליונות - הלב הפועם של השמורה ואחד המקומות הקסומים בארץ.
פרסת נקרות ועין סהרונים / מדריך: יובל הדר
הרבה גיאולוגיה, הרבה זואולוגיה, הנופים הנהדרים של מכתש רמון, שרידים אנושיים ומעיין אחד קטן ילוו אותנו במסלול קסום שתמיד כיף לחזור אליו.
על כתפי ענקים / מדריך: ד"ר ירון עובדיה
בהרי יהודה נראה נקבה קסומה, נשמע על גבינות וסיפורי יחידה 101 , ונרד לטראסות החקלאיות היפהפיות, לסכר הרומי המרשים ולעין חנדק, מהיפים במעיינות האזור. נשמע על אבו ג'ילדה, השודד המפורסם, ונסיים בהליכה בטיילת החדשה והמרהיבה של עין כרם.
מה יפה, יפה ואף נעים... / מדריכה: עדי כפרי
נלך עם שיר השירים בגלבוע. בשיא הפריחה נרד מראשו של הגלבוע לנחל צביה. נזמזם שיר לדודי, וניהנה משלל היופי שמסביבנו. נמשיך למעיינות עין מודע ועין הנציב, ונסיים בתל יזרעאל, שם נשמע על תרומתו האדירה של אתר זה לפולמוס על ממלכת דוד ושלמה.
אל עמק הגעתון ומעיין הבירה )מהחבית( / מדריך: דודו קצין
עמק הגעתון שופע מים הנובעים ממעיינות רבים. נלך בחורש מפותח בצד מעיינות לאורך הנחל, תוך תצפיות נוף ייחודיות. נבקר בחווה של סורסוק בעמק הגעתון, ונקבל את שבת המלכה עם בירה מלכה.​

מרכזי לימוד, תאריכים ומחירים

אתרים שונים, / מפה
6 מפגשים:ימי שישי, 07:00-19:00
החל מ--1 / פירוט מחירים
הרשמה מאוחרת
מחיר מלא/ תלמיד חדש באסכולות - 1600 ₪
תלמיד ותיק 5% - 1520 ₪
בני זוג/ משפחה 5% - 1520 ₪
טרום הרשמה מעל"ה (5%) - 1520 ₪

מועדי המפגשים

2022:
28 אוקטובר, 25 נובמבר
2023:
20 ינואר, 17 פברואר, 17 מרץ, 5 מאי